ВАКС обрав запобіжний захід нардепу Горвату, якого підозрюють у привласненні землі на 123 млн гривень

Читать на русском

Тепер парламентар, зокрема, зобовʼязаний носити електронний браслет

Читать на русском
Роберт Горват
Політику загрожує до 12 років вʼязниці

Тепер парламентар, зокрема, зобовʼязаний носити електронний браслет

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід діючому народному депутат від групи "Довіра" Роберту Горвату у вигляді застави у 26,840 млн грн. Його підозрюють у незаконному заволодінні 320 га земельних ділянок державного підприємства. Парламентар тепер зобовʼязаний, зокрема, носити електронний браслет.

Обрання запобіжного заходу відбулось у понеділок, 6 листопада. Клопотання детективів НАБУ суд задовільнив лише частково. Про це пише пресслужба САП.

"Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене Генеральним прокурором, та обрав особі запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 26,840 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Також на нардепа покладено процесуальні обовʼязки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатись за межі території України без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти детектива, прокурор чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваними у справі та свідками;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт для виїзду за кордон та інші
  • документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

САП прямо не називає імʼя підозрюваного. Однак враховуючи збіг усіх даних, можна зробити висновок, що мова йде саме про нардепа від "Довіри" Роберта Горвата. Українські ЗМІ також цитують вирок із засідання в справі Горвата, яке стосувалося саме згаданої справи про заволодіння землею. 

Справа Горвата: що про неї відомо

Слідство дійшло висновку, що протягом 2016-2019 років нардеп, масючи вплив на посадовців Головного управління Держгеокадастру однієї з областей, розробив схему заволодіння землею загальною площею 323 га. Ці земельні ділянки перебували у постійному користуванні держпідприємства.

Схема, розроблена нардепом, передбачала, що директор держпідприємства мав відмовитися від права на користування землею та звернутися з відповідною заявою до обласного Держгеокадастру. Після припинення права користування керівник ГУ Держгеокадастру області видав ділянки наперед визначеним фізичним особам. Ті згодом продали їх компанії, підконтрольній нардепу Горвату. В результаті цих дій було державі завдано понад 123 млн грн збитків, розповіли в НАБУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.