Текст цього закону надіслали інституціям ЄС для додаткової оцінки, але президент вирішив більше не чекати на відповідь
У четвер, 22 червня, президент України Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє ввозити в Україну та продавати друковану продукцію держави-агресора. Книги не можна ввозити не лише з росії, а й Білорусі та тимчасово окупованих територій України. На роздуми главі держави знадобився цілий рік.
Про це президент повідомив у своєму каналі в Telegram.
"Підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України". Вважаю Закон правильним", - проінформував він.
Зеленський додав, що текст цього закону надіслали інституціям ЄС для додаткової оцінки. Там мають визначитись, чи може він вплинути на зобов’язання України перед Європейським Союзом для членства в ЄС щодо порушення прав меншин.
Нагадаємо, ще рік тому, 19 червня 2022 року, Верховна Рада ухвалила цей закон та наступного дня подала його Зеленському на підпис. Але президент поклав його під сукно та не підписував.
Врешті людям урвався терпець. 16 травня 2023 року житель Полтави Тарас Шамайда зареєстрував петицію під номером 22/193132-еп. Він наголошував на тому, що йде війна. Тож захистіть, будь ласка, пане президенте, український культурний простір від "руського міра". Петицію підписали понад 26 тисяч осіб.
Як писав Інформатор, 21 червня Володимир Зеленський пояснив, чому не підписує закон. За його словами, Міністерство закордонних справ радить ветувати законопроєкт у поточній формі через його несумісність з європейськими нормами та стандартами щодо прав людини. Президент наголосив, що це може ускладнити переговори про вступ України до ЄС. Він також сказав, що Україна звернулася до європейських партнерів для отримання їхньої оцінки цього закону й чекає на відповідь.
Тарасу Шамайді ця відповідь не сподобалась. Він зауважив, що кожен день зволікання - це збагачення кишень російських видавців та збільшення бюджету рф загалом від надходження податків. Крім того, ворожа ідеологія та пропаганда в час війни - неприпустима річ.
Як бачимо, наступного дня президент подумав та вирішив відповіді з ЄС не чекати. Закон про заборону російських книжок йому подобається, українцям теж - то ж взяв ручку й підписав.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.