Українці просять Зеленського заборонити російські книги - закон чекає на підпис рік

Читать на русском

В Україні з'явилася петиція з закликом заборонити імпорт російських книжок

Читать на русском
Володимир Зеленський
В Україні просять підписати закон про заборону імпорту книг держави-агресора

В Україні з'явилася петиція з закликом заборонити імпорт російських книжок

Українці просять президента України підписати закон про заборону імпорту російських книг. Цей документ ще рік тому підтримали у Верховній Раді, однак і досі голова держави не поставив свій підпис.

Така петиція з'явилася на офіційному порталі інтернет-представництва Президента України. У тексті зазначається, що ще рік тому Верховна Рада ухвалила відповідний документ. Цей закон перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту, російських авторів та російських видавництв. Автор петиції підкреслив, що цей закон не потребує ані копійки бюджетних коштів і має визначальне значення для майбутнього української книжкової галузі. 

"Зрозуміло, що в умовах війни Ви як глава держави й Верховний Головнокомандувач зайняті перш за все питаннями збройної відсічі агресору. Але ситуація, коли парламент, книжкова галузь і громадянське суспільство одностайні у підтримці Закону 2309-ІХ, і лише відсутність Вашого підпису дозволяє росії і далі руйнувати наш книжковий ринок, є незрозумілою і неприйнятною", - звертається автор до президента України.

Також автор петиції звертає увагу на пункт законодавства:  якщо Президент протягом 15 днів не підписав закон чи не повернув його до парламенту з зауваженнями, то документ вважатиметься схваленим, а значить - голова держави повинен його підписати та офіційно оприлюднити.

У петиції закликають Володимира Зеленського підписати Закон 2309-ІХ і звільнити книжкову галузь від "русского міра". Підписати петицію можна за посиланням. Для того, щоб президент відповів на неї - потрібно 25 тисяч голосів.

Про що закон 2309-ІХ

Законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України" депутати ухвалили ще в червні 2022 року. Документ підтримали 306 народних обранців. 20 червня минулого року законопроєкт передали на підпис президенту України Володимиру Зеленському.

У пояснювальній записці зазначається, що йдеться про заборону імпорту видавничої продукції з території рф, Білорусі та окупованих територій України. Також йдеться про заборону розповсюдження видавничої продукції антиукраїнського змісту та про недопущення впливу росії на книжковий ринок України зсередини. Заборона стосується також видань, які містять твори авторів, що є громадянами рф.

Книжковий ринок України під час війни

Раніше Інформатор писав про те, що чимало українців продовжують читати книги російських авторів та в російському перекладі навіть після початку повномасштабної війни. Це підтверджує також статистика популярного застосунку для трекінгу читання. Водночас багато користувачів стали приховувати російські видання від інших, щоб не отримувати негативні реакції. Блогерка Юлія Черевко переконана, що з часом, якщо українські видання будуть ставати ще кращими й будуть краще рекламуватися, то українці взагалі відвикнуть від російських книг.

Також повідомлялося, що в тимчасово окупованому Луганську росіяни видали піратську версію книги Стівена Кінга "Казка". Це попри те, що письменник розірвав угоду з російським видавцем. Тобто, росіяни буквально вкрали твір автора і незаконно його переклали.

Нагадаємо, раніше відомий письменник Сергій Жадан розповів про зустріч з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.