Українські військові розуміють, що рано чи пізно покинуть Курщину, тому російські пам'ятки не чіпають
Українські військові не зносили пам'ятник Володимиру Леніну в Суджі на Курщині. Він був пошкоджений під час вибуху російського дрона. Після цього бійці ЗСУ поставили уламки погруддя на місце, але після повторного удару вони розвалилися вже повністю, йдеться в репортажі Інформатора "Суджа: як Росія своїх людей покинула".
Кореспондентка Інформатора повідомляє, що на центральній площі Суджі розвивається прапор України. Якийсь жартівник повісив тут і прапор Курської народної республіки. А на асфальті перед постаментом, на якому ще два тижні тому стояв бюст Леніна, красується зроблений білою фарбою напис: "Росіяни, навчіться воювати, ваші строковики тисячами гниють у посадках!".
В ЗСУ наголошують, що пам'ятник Леніну розбили не вони. Зробили це самі росіяни ударами з дронів.
"Жарти жартами, але ми розуміємо, що рано чи пізно звідси підемо. Нехай росіяни самі розбираються, як їм далі жити. До речі, погруддя Леніна ми не розбивали, воно було пошкоджено під час вибуху дрона. Після цього ми голову погруддя повернули на місце, але потім прилетів ще один дрон, й пам'ятник повністю розвалився", - розповів спікер оперативно-тактичного угруповання "Північ" Вадим Місник.
В середині серпня з'явилося повідомлення про знесення пам'ятника Леніну у центрі міста Суджа, яку зараз контролюють українські війська. Відповідне фото оприлюднили декілька медіа, а також радниця керівника офісу президента Дарія Зарівна. Фото засвітилося і в телеграмі Міністерства культури та інформполітики, але невдовзі його звідти видалили. Коли було зроблено фото - невідомо. До операції ЗСУ в Курській області пам'ятник Леніну "прикрашав" собою Радянську площу і знаходився біля Районного центру Народної творчості.
Пізніше українська служба BBC спростувала інформацію про знесення Леніна. Джерело видання в місті Суджа надіслало відео, зняте після обіду 17 серпня, на якому видно, що пам'ятник ніхто не зносив, він стоїть на своєму на місці, хоч і дещо пошкоджений через бойові дії.
Член Комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський пояснив: якби його знесли українці, це було б незаконно. За його словами, це можна розцінити як порушення норм міжнародного гуманітарного права.
"Я думаю, після створення військової комендатури комендант і його підлеглі стежитимуть за тим, щоб пам'ятники культури будь-які, хоч би як вони нам подобалися чи не подобалися, не зносилися, не порушувалися норми гуманітарного права", - заявив Веніславський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.