Україна могла б вивезти з Курщини жінок, старих та дітей, але не все так просто. Наразі росіяни отримують необхідну допомогу від України
В Суджі на Курщині, попри обстріли з боку російських військових та бойові дії, залишаються місцеві жителі. Українські військові евакуювати їх не можуть. Бо в умовах війни це можна вважати незаконною депортацією. Про це йдеться в репортажі Інформатора "Суджа: як Росія своїх людей покинула".
Як розповів прессекретар Суджанської військової комендатури Олексій Дмитрашковський, росіянам, які залишилися в зоні бойових дій, надають допомогу. Зокрема, військові організували притулок в одній з адміністративних будівель. Там є підвал, в якому можна сховатися від обстрілів, а також палати. Сюди із Сум привозять ліки, пайки - крупи, олію, цукор, хліб та воду.
Також в Суджі регулярно бувають медики із Сум. Нещодавно, привезли 4 буржуйки та планують завести ще 6 - холоди вже на підході. Загалом у притулку перебуває близько 300 осіб. В основному це люди похилого віку, серед яких багато лежачих. Але є й молодь.
Україна могла б евакуювати жінок, старих та дітей. Але, за словами Олексія Дмитрашковського, нам не дозволяє це зробити Женевська конвенція та Міжнародне гуманітарне право.
"Переміщення людей із Суджанського району в умовах війни було б незаконною депортацією", - каже Дмитрашковський.
Ще на початку Курської операції Україна неодноразово офіційно заявляла, що готова надати мирним громадянам зелений коридор для евакуації на територію Росії. Але коли журналісти запитали про це речника Путіна Дмитра Пєскова, той сказав, що нічого про це не чув, й евакуації не буде. Як і за часів СРСР, людське життя в Росії нічого не варте.
США вважають, що Україна зможе утримувати захоплені території в Курській області Росії протягом кількох місяців або навіть довше. Київ не стикається з серйозними проблемами з постачанням у районі Курська. Та й постачання артилерійських боєприпасів стабілізувалося, про що пише Bloomberg.
Росія продовжує нарощувати військові сили в Курській області для проведення великої військової операції. Кремль може вдатися до масованих бомбардувань на своїй же території. Це здається нелогічним, але підтверджується розвідувальними даними.
Джерела у ЗСУ, з якими спілкувався Інформатор, кажуть, що наразі на Курщині складається вкрай невигідна для ЗСУ ситуація. Росіяни, за даними джерел Інформатора, стягнули до 50 тис. особового складу. За даними Bild, вони використовують дрони, що керуються через оптоволокно, таке технічне рішення запобігає впливу РЕБ. Тож удари дронами стають точними та ЗСУ мають втрати, зокрема у техніці.
Нагадаємо, бої в Курській області тривають вже понад 2 місяці. Зеленський неодноразово казав, що мета наступу на Курщині - створення буферної зони на території агресора. Офіс Президента України роз'яснив, що військова операція ЗСУ на території Курської області має виключно оборонний характер і відповідає міжнародному праву.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.