Китайська соцмережа поширює дезінформацію і впливає на результати виборів, кажуть в ЄС
В Європі теж слід заборонити китайську соціальну мережу TikTok, як це зробили США. Адже через неї поширюють дезінформацію, фейкові новини та впливають на результати виборів. Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.
За словами політика, якого цитує ERR, додатки на зразок TikTok не передають збалансовану інформацію, а дозволяють поширювати упереджену інформацію, що робить соцмережу "зброєю впливу". Також міністр сказав, що Tiktok збирає багато даних про користувача, проте невідомо, хто може отримати доступ до них.
"Оскільки TikTok належить китайській компанії, є закономірне побоювання, що дані можуть потрапити до китайської влади. В останньому щорічнику Служби зовнішньої розвідки також зазначено, що Tiktok збирає велику кількість інформації, яка може бути корисною для збору розвідданих, шантажу, а також для кібератак", - заявив голова МЗС Естонії.
У неділю, 19 січня, TikTok припинив роботу у США після набуття чинності закону, що зобов’язує китайську компанію ByteDance продати свою частку в додатку або зіткнутися із забороною. Соцмережа заявила, що продаж неможливий, і оскаржила закон у суді, але апеляцію одноголосно відхилив Верховний суд.
У рішенні суду було зазначено, що закон про відчуження або заборону не порушує права на свободу слова у TikTok або його 170 мільйонів користувачів у США, погоджуючись із позицією уряду про те, що ця платформа може використовуватися Китаєм для збору великої кількості конфіденційної інформації американців. У той час як адміністрація Байдена заявила, що забезпечення виконання закону буде покладено на нову адміністрацію Трампа, сама компанія вийшла з мережі незадовго до опівночі неділі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.