Заборона TikTok у США набула чинності 19 січня, а соцмережа обмежила доступ американцям за кілька годин до офіційного обмеження
TikTok 19 січня добровільно припинив роботу служби у США за кілька годин до набуття чинності офіційної заборони. Таким чином мільйони американців втратили доступ до соцмережі після того, як Верховний суд підтримав закон, який фактично заборонив платформу через занепокоєння щодо її зв’язків з Китаєм. Закон, ухвалений Конгресом США минулого року, дав китайській материнській компанії TikTok ByteDance термін до 19 січня, щоб вийти з TikTok. Соцмережа заявила, що продаж неможливий, і оскаржила закон у суді, але апеляцію одноголосно відхилив Верховний суд.
Як пише CBS NEWS, у рішенні суду зазначено, що закон про відчуження або заборону не порушує права на свободу слова у TikTok або його 170 мільйонів користувачів у США, погоджуючись із позицією уряду про те, що ця платформа може використовуватися Китаєм для збору великої кількості конфіденційної інформації американців. У той час як адміністрація Байдена заявила, що забезпечення виконання закону буде покладено на нову адміністрацію Трампа, сама компанія вийшла з мережі незадовго до опівночі неділі.
Користувачі в США, які відкрили додаток пізно ввечері в суботу, отримали повідомлення із заголовком: "На жаль, TikTok зараз недоступний".
"У США набув чинності закон про заборону TikTok", – йдеться у повідомленні. "На жаль, це означає, що наразі ви не можете використовувати TikTok. Нам пощастило, що президент Трамп зазначив, що він працюватиме з нами над рішенням щодо відновлення TikTok, коли він вступить на посаду. Будь ласка, стежте за оновленнями!".
Програма також більше не була доступна в магазинах Apple або Google Play.
У п’ятницю TikTok заявив, що з неділі "буде змушений припинити роботу", якщо адміністрація Байдена не запевнить постачальників послуг, що закон не буде виконуватися. У Білому домі назвали апеляцію "трюком" і заявили, що компанія повинна висловити свою стурбованість адміністрації Трампа.
"Ми не бачимо причин для того, щоб TikTok або інші компанії вживали заходів протягом наступних кількох днів до того, як адміністрація Трампа вступить на посаду в понеділок", — заявила прессекретар Білого дому Карін Жан-П’єр.
Навіть якщо обраний президент Трамп відмовиться забезпечити дотримання заборони, закон все одно залишиться в силі, і такі компанії, як Apple і Google, можуть бути покарані за порушення. Раніше Трамп пообіцяв "врятувати" TikTok і заявив у суботу, що розглядає варіант продовження терміну набрання чинності законом.
20 квітня 2024 року Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає можливість заборони соцмережі TikTok. Згодом, 24 квітня, цей закон підтримав Сенат, а президент США Джозеф Байден того ж дня його підписав.
У рішенні щодо документа зазначено, що сам TikTok повинен бути проданий протягом дев'яти місяців будь-якій не китайській компанії. Заборона TikTok означатиме, що застосунок більше не отримуватиме оновлень, що ускладнить його використання в міру розвитку операційних систем і з часом зробить його застарілим.