Єврокомісія та країни-члени ЄС обговорять у вівторок на зустрічі міністрів торгівлі у Варшаві, як саме можна буде відповісти Штатам
У Європейському союзі відреагували на заяву американського президента Дональда Трампа про те, що він збирається ввести мита на товари з ЄС. Якщо це станеться, бо в блоці пообіцяли про “жорсткі заходи” у відповідь. Однак які саме, поки невідомо.
Таку можливість Єврокомісія та країни-члени ЄС обговорять вже у вівторок, 4 лютого, коли зберуться на зустріч міністрів торгівлі у Варшаві. Про це повідомляє Bloomberg.
За словами представника комісії, на даному етапі в ЄС не знали про введення додаткових мит на європейську продукцію, оскільки торговельні та інвестиційні відносини зі США є найбільшими у світі. Він наголосив, що використання мит зашкодило б обидвом сторонам, тому в Євросоюзі шкодують про рішення Трампа.
“ЄС буде жорстко реагувати на улюбленого торговельного партнера, який несправедливо або довільно вводить мита на товари ЄС. На карту поставлено багато чого”, – йдеться у заяві.
У свою чергу, канцлер Німеччини Олаф Шольц зауважив, що важливо не розділяти світ новими торговими бар'єрами, оскільки всі лише виграють від глобалізації. Водночас заявив, що Євросоюз має "простір для дії" як велика економічна сила.
Президент США Дональд Трамп анонсував запровадження мита на товари з країн Євросоюзу. Він зазначив, що США зазнають величезних фінансових втрат через податок на додану вартість (ПДВ), який стягує ЄС. При цьому американський президент підкреслив, що США мають дефіцит торгівлі з країнами Євросоюзу, оскільки вони не купують ні американських автомобілів, ні сільськогосподарської продукції.
Загроза мит для ЄС прозвучала напередодні запровадження 25% мита на всі товари з Канади та Мексики, а також 10% штрафного збору на імпорт із Китаю. Білий дім пояснив, що китайське мито вводиться "за нелегальний фентаніл, який вони постачають і дозволяють поширювати у нашій країні".
Днем раніше Трамп виступив із попередженням на адресу країн BRICS. Він пригрозив 100-відсотковими тарифами на їхній експорт, якщо держави спробують замінити долар США як домінуючу валюту в міжнародній торгівлі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.