В Японії IT-компанія найняла на роботу котів: серед їхніх обов'язків - заважати людям

Компанія Qnote вважає любов до котів - однією з найважливіших вимог до кандидатів у працівники

Коти Qnote
Коти-працівники допомогли працівникам-людям налагодити зв’язок

Японська IT-компанія Qnote "найняла" на роботу котів. В офісі компанії наразі працюють десять хвостатих. До їхніх обовʼязків входить бути милими, нявкати, муркотіти, дрімати та допомагати чи заважати своїм колегам-людям. Також тварини покращують емоційний стан працівників та ефективність їхньої роботи, попри те, що співробітники роблять багато перерв, відволікаючись на котів.

Про це пише South China Morning Post. Видання зазначає, що першу кішку Футабу компанія "найняла" ще у 2004 році. Перед тим вона жила в суші-ресторані.

З того часу компанія завела ще 11 котів. Один з них помер у 2022 році, а Футаба померла наприкінці серпня 2024 року, їй було 20 років і 3 місяці. На її честь влаштували прощальну вечірку.

Коти-айтівці
Коти-айтівці

Тепер в офісі компанії, який знаходиться в Токіо, працюють 32 людини та 10 котів. Кожному з чотирилапих "співробітників" Qnote навіть призначила посади, наприклад, "головний клерк", "менеджер" чи аудитор.

Шість котів компанії - це потомство Футаби та її котячого колеги. Також в офісі "працює" колишній бродячий кіт - один з працівників Qnote врятував його в ДТП. Ще одну тварину забрали з котячого кафе.

Qnote спеціалізується на розробці вебсайтів та застосунків. Однією з найважливіших вимог до кандидатів у працівники компанія вважає любов до котів.

Коти на роботі
Коти на роботі

Керівник компанії Нобуюкі Цурута сказав японському виданню Mainichi Shimbun, що співробітники визнають, що коти заважають людям працювати. Але цьому вони навіть раді, бо тоді змушені робити перерву. Він додав, що коти допомогли працівникам-людям налагодити зв’язок, покращити емоційний стан та підвищити ефективність роботи. А менеджери розуміють, як краще дізнатися про членів своєї команди на основі того, як вони взаємодіють з котами.

Коти виконують свої робочі обов'язки
Коти виконують свої робочі обов'язки

Своєю чергою співробітники ставляться до котів як до сім’ї. Люди добровільно по черзі замінюють лотки для котячих туалетів та годують їх, коли офіс зачинений.

Чому коти ненавидять зачинені двері

Коли перед котом зачиняються двері, то можна помітити, що він стає сильно роздратованим. Вони можуть просунути лапу в щілину, почати дряпати двері або навіть напасти на них, видаючи збуджені нявкання. Видання Live Science, посилаючись на слова доктора Карен Суеди, сертифікованого ветеринарного фахівця з поведінки, пише, що частково це пов'язано з тим, що кішки допитливі та відчувають страх щось упустити.

Кішки за своєю природою цікаві істоти, і їм подобається стежити за всім, що відбувається на їхній території, включно з будинком їхнього господаря. Цей контроль допомагає їм виживати в дикій природі, але він може призвести до поведінки, яку ми можемо інтерпретувати як дивну, наприклад, напад на двері. Закриті двері б'ють по всьому тому, що не подобається кішкам: вони ненавидять відсутність вибору, ненавидять відсутність контролю і ненавидять зміни. Хоча кішки не обов'язково хочуть бути залученими в те, що відбувається за дверима, вони хочуть знати, що відбувається.

Дослідження 2017 року припускає, що більшість кішок надають перевагу людській взаємодії, а не іншим стимулам, включно з їжею та іграшками. І кішки також не розуміють, що зачинені двері - це тимчасово.

Нагадаємо, Інформатор писав, як відучити котів дряпати меблі - науковий підхід. Також дізнайтесь, як про ваш характер розповість вибір кота або собаки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube