В Уряді пропонують цифровізувати процес реєстрації домашніх тварин і пояснили, чому це важливо
Власникам домашніх тварин вперше презентували Проєкт із запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Нововведення ініціювало Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації. Про це повідомили на офіційному сайті Мінагрополітики.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик анонсував запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин і пояснив, у чому цінність Проєкту для власників.
«У першу чергу, Проєкт передбачає зміни в процедурі видачі ветеринарних паспортів та їх діджиталізація. Раніше видавати офіційні документи для тварин мали право тільки державні заклади ветеринарної медицини. Після запуску Проєкту видача ветеринарних документів стане діджиталізованою, прозорою та доступною послугою, а отримати паспорти державного зразка можна буде не тільки в державних, а й у приватних ветклініках, які долучаться до Проєкту», - сказав він.
Башлик додав, що невід’ємною частиною Проєкту є запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Власники домашніх тварин зможуть зареєструвати в Реєстрі свого улюбленця під час візиту до ветеринарного лікаря — таким чином буде сформовано електронний ветеринарний паспорт. У ньому зберігатиметься вся інформація про тварину включно з історією щеплень, тому у разі втрати паперового ветеринарного паспорта ці дані можна буде відновити з Реєстру.
«Друга наболіла проблема, яку ми почнемо вирішувати — відсутність верифікованої державної інфраструктури для пошуку загублених тварин і повернення їх додому. За даними зоозахисної ініціативи Save Pets of Ukraine, під час війни кількість безпритульних тварин в Україні зростає на 60% щороку. Це створює величезне навантаження на притулки та волонтерів, які віддано борються за життя кожного хвостика. На жаль, притулків уже зараз бракує, і проблема загострюється. Реєстрація тварин у Реєстрі дозволить полегшити пошук загублених котів, собак та тхорів, їх ідентифікацію та повернення власникам», - пояснив держслужбовець.
Також Башлик повідомив, що запровадження системи ідентифікації та реєстрації домашніх тварин дозволить не лише регулювати кількість безпритульних тварин, але й успішно протидіяти сказу.
Проєкт є першою цифровою ініціативою держави в сфері ветеринарної медицини, і головною інновацією для власників у майбутньому стане поява електронних ветпаспортів у Дії.
Проєкт реалізується в два етапи.
У подальших планах Проєкту — інтеграція Єдиного державного реєстру з міжнародними базами даних домашніх тварин, зокрема Europetnet. Ініціативу уже підтримали міжнародні та українські зоозахисні організації та ветеринарна спільнота.
У центрі Львова на проспекті Свободи стався інцидент з одним із коней, який возить туристів та гостей міста у святковій кареті – тварина посеред "робочого дня" впала на землю. Більшість львів'ян вважає, що кінь знепритомнів через спеку та зневоднення і вимагають припинити експлуатацію тварин у місті, але є й такі, хто намагається запевнити, що кінь просто заплутався в упряжці. Так чи інакше, через падіння коня українці посварилися, назріває справжній скандал, а влада міста вже заявила, що розгляне цей випадок якнайшвидше.
Інцидент з падінням коня зняла на відео та поширила у групі "Гаряча лінія міста" Христина Машакевич. Вона стверджує, що тварина зомліла через те спеку та зневоднення. Також вона вимагає від міської влади закрити цей бізнес, оскільки таке використання коней є жорстоким поводженням з тваринами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.