В Укренерго розповіли, яка ситуація зі світлом в Україні станом на 18 жовтня

Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових

Електроенергія
Світла немає у 413 населених пунктів України

Станом на 18 жовтня в Україні через бойові дії та з інших причин без світла залишається 413 населених пунктів. В Укренерго запевняють, що виробленої електроенергії достатньо для покриття споживання. Тож підстав для запровадження графіків відключень немає. 

Як зазначили в Укренерго, в результаті обстрілів є пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Чернігівській областях. На Дніпропетровщині енергоживлення споживачів відновили. В інших областях аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

"Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. Укренерго не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались. Якщо у вас відсутня електроенергія - причини дивіться в особистому кабінеті споживача або на сайті вашого обленерго", - наголосили в Укренерго.

Імпорт електроенергії здійснюється з Молдови. Загальний обсяг 195 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 63 МВт.
Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови в нічні та денні години (період активної роботи сонячних електростанцій) з загальним обсягом  4 131 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 398 МВт. 

Як споживачі можуть підготуватися до зимового періоду 

Утеплити приміщення, перевірити справність генераторів, зробити запаси води. Ці прості поради допоможуть зменшити рівень тривожності та підготуватися до можливих відключень електроенергії через ракетні атаки. Про це у нещодавньому інтерв’ю розповідав голова Укренерго Володимир Кудрицький. 

"Треба готуватися до гіршого, а сподіватися на краще. Ми знаємо, що ворог може зробити. Ми знаємо, що нам робити в тій чи іншій ситуації. Ми готові. І ми також маємо певні поради для населення: утеплити приміщення, якщо є така можливість. Якщо є генератор, павербанк - перевірити його працездатність. Зробити запас питної та технічної води. Перевірити, де у вас найближчий Пункт Незламності. Ці прості речі можна зробити замість того, щоб очікувати: чи будуть обстріли, чи не будуть" - зауважував Кудрицький. 

Також він нагадав про необхідність ощадливо споживати електроенергію у найхолодніші місяці року – з листопада по березень. Особливо в ранкові та вечірні години, коли навантаження на енергосистему найбільше. 

"Ощадливе споживання, окрім того, що дає можливість долучитися до цієї "енергетичної битви" з ворогом, воно ще має таку приємну властивість - сильно знижує суми в платіжках. Ми всі можемо зробити свій внесок, пам'ятаючи про правила ощадливого споживання. Вони полягають у тому, щоб просто не вмикати енергомісткі прилади в години вечірнього максимуму споживання", - наголошував Кудрицький. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube