В Укренерго розповіли, що буде далі з системою і чого чекати наступної зими

Читать на русском

Володимир Кудрицький закликав не позбуватись генераторів і павербанків, але сподівається, що вони нам більше не знадобляться

Читать на русском
В Укренерго розповіли, що буде далі з системою і чого чекати наступної зими
Голова НАК Укренерго заспокоїв, що планові вимкнення світла вже у минулому

Володимир Кудрицький закликав не позбуватись генераторів і павербанків, але сподівається, що вони нам більше не знадобляться

В Укренерго вже готуються до нового опалювального сезону, хоча ще триває поточний. Україна пережила надскладний зимовий період завдяки резервним схемам живлення. Тепер головне завдання - відновити по максимуму все, що зруйнували росіяни під час обстрілів

Про це в ефірі Національного телемарафону розповів Володимир Кудрицький, голова правління НЕК Укренерго.

За його словами, запорукою проходження цього зимового періоду була хороша підготовка. Ворог влаштовував атаки саме у період найбільших похолодань. Але ми витримали. І Україна тепер є однією із країн, яка чи не найкраще оснащена системами автономного живлення та генераторами.

"Ці пристрої тепер нам знадобляться, щоб бути готовими. Автономні джерела живлення збільшують нашу енергобезпеку на рівні конкретних будинків, малих підприємств. Це дає нам більше впевненості перед наступним зимовим періодом, який теж обіцяє бути непростим", - сказав він. 

За словами, Кудрицького, сьогодні у великій кількості випадків використовуються резервні схеми живлення. І Україні треба по максимуму відновити стаціонарні схеми енергопостачання для всіх регіонів.

"У нас є в резерві такий інструмент, як імпорт електроенергії. Він дуже допомагав у січні. Зараз ми його не використовуємо. Україна може використовувати 7 МгВт, іноді, на короткий час, УКраїна використовувала й більше. Зараз нам це не потрібно. Але нам потрібно відновити розбиті підстанції, розбиті електростанції. Максимізувати той парк енергоблоків, яким ми будемо управляти під час наступного зимового періоду. Відновити спроможність енергосистеми покривати споживання під час зими», - зазначив голова правління Укренерго. 

Володимир Кудрицький заявив, що дефіциту енергії наразі немає. Вдалося стабілізувати ситуацію в Одесі, ремонтні роботи в місті та області тривають і зараз. Ремонтують станції та повітряні лінії. До середини місяця їх планують завершити. 

Енергосистема, на його думку, і надалі буде залишатися мішенню ракет і шахедів росіян, хоча масованих атак після 10 лютого мережі не зазнавали. Генератори, павербанки, акумулятори, які українці закупили цієї зими, можуть знадобитися і наступної.   

"Я сподіваюсь, що не будемо їх використовувати, але позбуватися їх не варто. Нехай вони будуть. Це дає нам більше впевненості, з ними спокійніше", - сказав Кудрицький.  

Сьогодні Укренерго не має точних даних про стан електромереж на окупованих територіях. Але відразу після деокупації дуже підприємство швидко візьметься за відновлювані роботи. Щодо ЗАЕС, то Володимир Кудрицький не може дати прогнозу, скільки часу і зусиль знадобиться для її відновлення. 

"Усе залежить від того, в якому стані її залишать окупанти", - сказав він.  

 

У ДТЕК вже думають про експорт енергії

Вже 25 днів Україна живе зі світлом і днів загроз енергетиці немає. В ДТЕК навіть обговорюють можливість відновлення експорту електроенергії для європейських країн. Як зазначив гендиректор відомства Максим Тімченко, частково відсутність світла стала може піти Україні на користь. Оскільки після досвіду "темряви", наша держава може зайнятися масштабуванням найкращих технологій та інноваційних рішень в енергетиці.

Йдеться про малі модульні реактори, так звані SMR – технологічну імплементацію яких гальмує необхідність ліцензування та бюрократичні процедури в різних країнах. До того ж ДТЕК планує відбудовувати знищену енергомережу у звільнених від російських окупантів районах Київської області відповідно до європейських інноваційних стандартів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.