В YASNO пояснили, як весна вплине на ситуацію зі світлом в Україні

Світовий день більшає, отже більше сонця потрапляє на панелі електростанцій

В YASNO пояснили, як весна вплине на ситуацію зі світлом в Україні
Дефіциту електроенергії в Україні нині немає

Станом на вечір, 28 лютого, дефіциту потужності в енергосистемі України немає. Вже третій тиждень українці без проблем користуються електроприладами та цілодобово мають світло у своїх домівках. 

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко розповідає про те, чому наразі відсутній дефіцит електроенергії та як цьому допомагає кінець зими. За його словами, енергооб`єкти України тривалий час зазнавали ворожих обстрілів. Відтак, мали дефіцит електроенергії, поки усували наслідки.

"Світла не було бо наш сусід - росія. У росії є ракети і немає нічого людського. 16 ракетних атак по енергетиці, 700 ракет і дронів, сотні прильотів, знищено декілька ТЕС, декілька десятків трансформаторів і підстанцій, якщо коротко - було і буде важко", - зазначив він.

За його словами, покращити ситуацію допомогло економія українців електроенергії взимку. Крім того, значну роль відіграла і рання весна.

"Вдалося енергетикам вивести з ремонту атомні блоки, зараз їх в роботі дев'ять.  Повінь і повновод`я в річках - це додаткові електростанції. Світовий день більшає, отже більше сонця на панелі електростанції. Але головне, тепла зима, хороше опалення і менше обігрівачів", - зазначив Коваленко.

Він додав, що вдалося навіть  полагодити деякі атомні підстанції, хоча вони працюють у тимчасовому форматі. Але нарешті немає дефіциту електроенергії, а з ним відповідно і  відключень світла.

"Це тому що одні наші хлопці в касках б'ються із росією на фронті, а інші наші хлопці в касках на електростанціях", - сказав Коваленко.

Атаки по енергосистемі України 

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.

Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube