У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Світовий день більшає, отже більше сонця потрапляє на панелі електростанцій
Станом на вечір, 28 лютого, дефіциту потужності в енергосистемі України немає. Вже третій тиждень українці без проблем користуються електроприладами та цілодобово мають світло у своїх домівках.
Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко розповідає про те, чому наразі відсутній дефіцит електроенергії та як цьому допомагає кінець зими. За його словами, енергооб`єкти України тривалий час зазнавали ворожих обстрілів. Відтак, мали дефіцит електроенергії, поки усували наслідки.
"Світла не було бо наш сусід - росія. У росії є ракети і немає нічого людського. 16 ракетних атак по енергетиці, 700 ракет і дронів, сотні прильотів, знищено декілька ТЕС, декілька десятків трансформаторів і підстанцій, якщо коротко - було і буде важко", - зазначив він.
За його словами, покращити ситуацію допомогло економія українців електроенергії взимку. Крім того, значну роль відіграла і рання весна.
"Вдалося енергетикам вивести з ремонту атомні блоки, зараз їх в роботі дев'ять. Повінь і повновод`я в річках - це додаткові електростанції. Світовий день більшає, отже більше сонця на панелі електростанції. Але головне, тепла зима, хороше опалення і менше обігрівачів", - зазначив Коваленко.
Він додав, що вдалося навіть полагодити деякі атомні підстанції, хоча вони працюють у тимчасовому форматі. Але нарешті немає дефіциту електроенергії, а з ним відповідно і відключень світла.
"Це тому що одні наші хлопці в касках б'ються із росією на фронті, а інші наші хлопці в касках на електростанціях", - сказав Коваленко.
Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.
Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.
Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.