В «Укренерго» попередили, що відключення можуть почастішати: у чому справа

Українців просять розумно споживати електроенергію

В «Укренерго» попередили, що відключення можуть почастішати: у чому справа
Енергосистема не в змозі покрити збільшене споживання

До відключень може докласти руку ворог, коли знов почне атакувати критичну інфраструктуру. Проте погода теж вносить корективи у збільшення споживання електроенергії.

Похолодання в Україні призведе до стрімкого збільшення споживання електроенергії. Проте енергосистема не в змозі задовольнити всі потреби через пошкодження та окупацію ворогом електростанцій, зокрема, і найпотужнішої - Запорізької АЕС. Про це 6 січня повідомили в національній енергетичній компанії «Укренерго».

«Вже найближчим часом очікується значне похолодання, що призведе до стрімкого збільшення споживання, яке наразі енергосистема не в змозі покрити у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, зокрема, і найпотужнішої - Запорізької АЕС», - йдеться у повідомленні.

Українців просять економити та розумно споживати електроенергію. І не користуватися енергомісткими приладами одночасно.

«Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність обмеження споживання. «Укренерго», виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених ракетними та безпілотними атаками ворога. Через складність та масштабність пошкоджень ремонти потребують значних ресурсів та часу. Але ми обов’язково все відбудуємо», - повідомили в компанії.

Своєю чергою оператор системи розподілу «ДТЕК Дніпровські електромережі» повідомив, що на Дніпропетровщині очікується ускладнення погодних умов. Прогнозують сильні пориви вітру до 15-20 м/с та суттєве зниження температури до -9 -15°.

«Різке похолодання може призвести до зростання дефіциту електроенергії. Адже для того, щоб підтримати комфортну температуру у своїх домівках, клієнти можуть вмикати опалювальні прилади та потужну побутову техніку одночасно. Як наслідок, це призведе до збільшення навантаження на електромережі області, що може призвести до аварійних знеструмлень», - повідомили у приватній компанії.

Щоб не збільшувати кількість відключень, енергетики радять утриматися від бажання увімкнути все після появи світла. Це дозволить уникнути аварійних ситуацій.

«Після того, як з’явилось світло після відключення, електроприлади потрібно вмикати по черзі. Це допоможе уникнути аварій через перевантаження електромереж та зберегти світло у вашому та сусідніх будинках. Ми розуміємо, що в умовах регулярних відключень світла, щойно воно з’явилось — хочеться зробити все якнайшвидше. Однак, якщо не дотримуватись порад, відключення можуть бути частішими через аварії», - заявили в «ДТЕК Дніпровські електромережі».

Як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

Інформатор писав, що ворог атакує об'єкти інфраструктури по всій країні. Через це зникає світло, зв'язок та інтернет. У звʼязку з цим Держспецзв'язку рекомендує обмежити споживання мобільного зв'язку до мінімуму:

  • використовуйте фіксовані мережі звʼязку завжди, якщо є така можливість – до речі, деякі укриття облаштовані мережею Wi-Fi; 
  • за можливості відмовтесь від відео на користь текстових форматів;
  • віддавайте перевагу текстовим повідомленням перед дзвінками та відеодзвінками;
  • скоротіть всі розмови до мінімуму, адже, можливо, у цей самий час хтось намагається використати мережу, щоб викликати рятувальників або швидку; 
  • встановіть обмеження трафіку в налаштуваннях застосунків, найменшу роздільну здатність в налаштуваннях відео на Youtube;
  • вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах: налаштування месенджера, дані та сховище або медіафайли, вимкніть опцію "фонове завантаження" / у розділі "через мобільну мережу" вимкніть "автозавантаження медіа";
  • якщо не працює мережа вашого оператора, скористайтесь національним роумінгом; 
  • завантажте всю необхідну інформацію в памʼять смартфона або запишіть на папірці.

В YASNO пояснили, що робити, якщо вимкнулося світло не за графіком.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube