У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Енергетики попередили, коли можуть відключити світло в неділю, 9 червня
В Україні продовжуються проблеми з електроенергією через атаки пошкодження енергосистеми внаслідок атак російських загарбників. У компанії Укренерго попередили, що 9 червня відключати світло за стабілізаційними графіками планують тільки з 20:00 до 22:00.
Слід підкреслити, що у випадку, якщо стається перевищення лімітів, то постачальники вимушені перейти в режим екстрених відключень. В такому випадку графіки не будуть застосовуватися. У разі екстрених відключень інформація буде з'являтися в соціальних мережах або ботах постачальників електроенергії.
Повідомляється, що в неділю, 9 червня, всі обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень. Це стосується і промислових, і побутових споживачів. Графіки діятимуть з 20 до 22:00.
"Енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення, обмежуватися не будуть", - попередили представники Укренерго.
Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький переконаний, що потрібно і відновлювати ТЕС й ТЕЦ, і паралельно будувати щось нове.
"У нас генерація сконцентрована на великих станціях – так кіловат виходить дешевше. Але вони є великим "бонусом" для росіян. Тому на потрібні системи ППО, щоб захистити те, що ми будемо відновлювати на великих станціях. Ми не зможемо прожити наступну зиму та зиму 2025-2026 року без того портфелю генерацій, який є сьогодні", - пояснив експерт.
Він також додав, що необхідна заміна теплової генерації на певний мікс нових технологій вітер-сонце, щоб зробити систему дешевше. Енергетичний підхід, який наша енергосистема повинна була зробити до 2030 року, тепер треба зробити до 2026 року.
"У нас було стресове об’єднання енергосистеми з європейською через три тижня після вторгнення – ми можемо робити швидко. Потрібно, щоб замість однієї станції на 1000 мегават з’явилося 200 станцій в 5 мегават, які мають бути розсерджені по всій території країни. Потрібно, щоб почала будуватися нова генерація та заробляти гроші на ринку", - підкреслив експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.