«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Енергетики попередили, коли можуть відключити світло в неділю, 9 червня
В Україні продовжуються проблеми з електроенергією через атаки пошкодження енергосистеми внаслідок атак російських загарбників. У компанії Укренерго попередили, що 9 червня відключати світло за стабілізаційними графіками планують тільки з 20:00 до 22:00.
Слід підкреслити, що у випадку, якщо стається перевищення лімітів, то постачальники вимушені перейти в режим екстрених відключень. В такому випадку графіки не будуть застосовуватися. У разі екстрених відключень інформація буде з'являтися в соціальних мережах або ботах постачальників електроенергії.
Повідомляється, що в неділю, 9 червня, всі обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень. Це стосується і промислових, і побутових споживачів. Графіки діятимуть з 20 до 22:00.
"Енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення, обмежуватися не будуть", - попередили представники Укренерго.
Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький переконаний, що потрібно і відновлювати ТЕС й ТЕЦ, і паралельно будувати щось нове.
"У нас генерація сконцентрована на великих станціях – так кіловат виходить дешевше. Але вони є великим "бонусом" для росіян. Тому на потрібні системи ППО, щоб захистити те, що ми будемо відновлювати на великих станціях. Ми не зможемо прожити наступну зиму та зиму 2025-2026 року без того портфелю генерацій, який є сьогодні", - пояснив експерт.
Він також додав, що необхідна заміна теплової генерації на певний мікс нових технологій вітер-сонце, щоб зробити систему дешевше. Енергетичний підхід, який наша енергосистема повинна була зробити до 2030 року, тепер треба зробити до 2026 року.
"У нас було стресове об’єднання енергосистеми з європейською через три тижня після вторгнення – ми можемо робити швидко. Потрібно, щоб замість однієї станції на 1000 мегават з’явилося 200 станцій в 5 мегават, які мають бути розсерджені по всій території країни. Потрібно, щоб почала будуватися нова генерація та заробляти гроші на ринку", - підкреслив експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.