“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Звіт охоплює період з 1 серпня 2020 року по 31 січня 2021 року
В Україні місія ООН зафіксувала 18 загроз і нападів на журналістів, правозахисників, цивільних і політичних активістів, представників ЛГБТ, а також представників етнічних меншин.
Про це йдеться в звіті моніторингової місії ООН з прав людини, передає Інформатор .
"Чотири були залякуванням правозахисників та нападами на них (трьох чоловіків і одну жінку), захисників прав жінок та еко активістів. Один інцидент стався на території самопроголошеної «ДНР», де затримали ЛГБТ-активіста і допитали його без адвоката", - йдеться в звіті .
Місія ООН відзначає, що поліція забезпечувала безпеку мирних зібрань, проте обмеження в зв'язку з COVID-19 застосовувалися вибірково.
Перед місцевими виборами в жовтні 2020 року місія ООН задокументувала напад на членів і співробітників політичних партій, які вважаються «проросійськими». Також були прояви насильства проти учасників мирних зібрань, мітингів перед судами і заходів на підтримку ЛГБТ. Однак, марші рівності в Харкові, Одесі та Запоріжжі пройшли мирно.
"Вісім випадків погроз і нападів стосувалися журналістів і блогерів. Вони пов'язані з освітленням заходів боротьби з корупцією або пандемією. Один випадок побиття журналіста бітами стався у Волновасі 30 жовтня 2020 року. Напад пов'язаний зі статтею, яку він опублікував у березні і звинуватив місцевих чиновників в корупції", - наголошується в звіті.
Представники ООН зафіксували випадки мови ворожнечі і загрози представникам нацменшин, угорцям, іноземним студентам, людям, яких сприймають як проросійських через використання російської мови або критичне ставлення до закону про державну мову.
Для довідки: Доповідь ґрунтується на інформації отриманій представниками місії під час 91 виїзду на місця, семи відвідувань місць тримання під вартою, моніторингу 56 судових засідань і 37 зборів, а також 1 108 інтерв'ю з жертвами і свідками порушення прав людини, родичами жертв, адвокатами, представниками уряду, громадянського суспільства
Нагадаємо, Україна приєдналася до програми ООН для підтримки країн у розробці дорожніх карт. Крім того, в Україні за 2020 рік зафіксували 49 випадків антисемітизму.