«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Колись я теж вірила, що троянда = кохання. А потім зрозуміла: не кожен букет має продовження. Ця пісня народилася з мого особистого досвіду - часів, коли я ще плутала бажане з реальністю. Думаю тут майже кожен впізнає себе.
Мінкультури планує створити реєстр рухомого майна
В Україні державний реєстр нерухомих пам'яток переведуть в електронний формат до кінця року. Пілотні проекти запускають в Полтавській, Київській та Одеській областях.
Про це повідомив міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна",передає Інформатор .
"Вже розроблено ТЗ для створення центрального реєстру, зараз співпрацюємо з Мінрегіоном та до кінця року реєстр пам'ятників запрацює. Обрано три пілотних області - Полтавська, Київська,Одеська",- заявив Ткаченко.
За його словами, їх реєстри будуть переведені в електронний вигляд першими.
"Робимо певну апробацію реєстру, його архітектури. Завдання зробити не просто реєстр пам'яток, як окремих об'єктів, а комплексну інфраструктуру даних про всю культурну спадщину - це і території, охоронні зони, а також історичні ареали", - розповів Ткаченко.
Міністр зазначив, що після цього варто ще більш масштабне завдання - створення реєстру рухомого майна, тобто всіх культурних цінностей.
"Він буде включати підсистему "загублені об'єкти". Це загальносвітова практика", - резюмував Ткаченко.
Для довідки: З 1 січня 2021 року реєстр пам'ятників синхронізується з іншими державними реєстрами, а дані з нього, зафіксовані в електронному вигляді, стануть відкритими.
Нагадаємо, в Україні створять Національне військове меморіальне кладовище.Крім того, в Україні зареєстрували світовий рекорд за кількістю встановлених пам'ятників Тарасові Шевченку.