"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Щоб вирішити проблему з відходами в Україні, потрібно оновити законодавство
В Україні понад 20 років галузь працює за правилами, встановленими ще у 1998 році законом «Про відходи». За цей час змінилися не тільки технології збору, переробки та захоронення відходів, а й їх склад. Для вирішення проблеми з відходами планують оновити законодавство.
Про це заявив заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Руслан Стрілець на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка», передає Інформатор .
За його словами, сьогодні інвестор, вивчаючи питання рентабельності початку проектів, прагне отримати від муніципалітетів гарантії.
«Вартість реалізації сміттєпереробних проектів сягає кількох мільйонів євро, а термін окупності - не менше 10 років. Однак поки відсутні гарантії стабільних умов роботи для інвесторів. Ситуація повинна змінитися з прийняттям законопроекту № 2207-1д «Про управління відходами», він уже схвалений Верховною радою в першому читанні і готується до другого », - заявив Стрілець.
Сьогодні нерідкі випадки, коли відходи не доїжджають до полігону і викидаються на місцях. Або кількість відходів, потрапляє на полігон, відрізняється від зібраної перевізником у населення. В результаті полігон недоотримує кошти на забезпечення технологічних процесів.
«В Україні повинні встановити чіткі правила, кошти, які сплачує населення, вони будуть доходити в повному обсязі до кожної ланки системи управління відходами. Для цього повинен з'явитися окремий учасник - адміністратор муніципальних відходів.Саме це і передбачено законопроектом і його схвалили представники органів місцевого самоврядування», - підкреслив Стрілець.
Адміністратори будуть контролювати і забезпечувати діяльність всього ланцюжка операцій, пов'язаних з управлінням відходами в містах, а також якість послуг, що надаються населенню. Це створить можливість справедливо розподіляти кошти між постачальниками послуги та залучати нових інвесторів.
Нагадаємо, в двох областях Україна знайшли звалища небезпечних медичних відходів. Крім того, українці зможуть поскаржитися на забруднення екології через Saveecobot.
Також Інформатор писав, як правильно сортувати і куди здавати відходи в Україні.