“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Суміш містила залишків пестицидів, зокрема хлорпірифос
В Україну завезли небезпечний чай з Німеччини. У ньому виявили залишків пестицидів, зокрема, хлорпірифос у китайському жасмині. Суміш знайшли у Чернівецькій області.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області у Facebook. Отримувачем чаю був зазначений ТОВ “Світ чаю”, який знаходиться у Києві.
Відомо, що виробник різних чайних сумішей у Німеччині – Kirchner Fischer & Co., Elmshorn. У Держпродспоживслужбі отримали повідомлення через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF) про виявлення пестицидів ще 15 січня.
Як зазначає Американська академія педіатрії, хлорпірифос може стати причиною втрати ваги у дитини при народженні. Також він впливає на зниження рівня IQ, втрату робочої пам'яті, порушення уваги та затримку розвитку моторики. Крім того, він може спричинити гостре отруєння пестицидами і призводити до судом, паралічу дихання та навіть смерті.
“У разі виявлення в обігу цієї продукції, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за тел.: (0372) 553409 або звертайтесь до територіальних управлінь”, – наголосили у повідомленні.
Восени 2023-го року в Україну також завезли хлорпірифос, що був у зеленій каві, яку експортували з Німеччини. Його використовують для боротьби зі шкідниками, що є небезпекою для 60 культур. Хлорпірифос навіть в незначних дозах може викликати гострі порушення роботи центральної нервової системи.
А у грудні повідомлялося, що до України завезли французький небезпечний сир зі стафілококом. Така інформація днями ширилась в мережі. Втім, 21 грудня Держпродспоживслужба повідомила, що це неправда. Окрім того, товар потрапив на прилавки в Бельгії, Іспанії та Великобританії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.