“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Представники ЛГБТ-спільноти у лавах Сил оборони сподіваються, що влада невдовзі дозволить їм утворювати цивільні партнерства.
В українських Силах оборони служать близько 50 тисяч ЛГБТ військових. Представники спільноти у лавах української армії сподіваються, що держава дозволить утворювати одностатеві цивільні партнерства, оскільки це полегшить їм життя в умовах повномасштабної війни.
Про це йдеться в матеріалі британського видання Telegraph.
Автори публікації сверджують, що представники ЛГБТ спільноти в українській армії сподіваються, що їхня активна участь у війні, а також сприняття гомофобії як "традиційно російської цінності", збільшить толерантність до одностатевих стосунків в українському суспільстві.
36-річна військова Аліна Сарнацька, яка воює на Донбасі, розповіла, що її дівчина не зможе дізнатися, що з нею сталося, якщо її вб’ють чи поранять у бою.
"Якби я загинула на війні, (моя партнерка не змогла б) отримати жодної інформації про мене, тому що вона не моя дружина", - поскаржилася військова.
Прийняття законодавства про цивільні партнерства дозволило б одностатевим парам приймати рішення щодо лікування, поховання близьких та отримувати підтримку від держави. Втім чинні закони означають, що її партнерка "сидить вдома сама, просто чекає, знаючи, що я в батальйоні на Донбасі, і це так жахливо", додала Сарнацька.
Інший військовий Борис, який ідентифікує себе як гей, заявив, що визнання цивільних партнерств державою "важливіше, ніж будь-коли раніше": "Ми боремося за свободу, за демократичні цінності, за європейські цінності".
"Коли ви евакуюєте когось як медик, і ви гей, вас не просять вас зупинитися і не чекають іншого медика. Відколи почалася війна, не було важливо, хто гей, а хто лесбійка – ти хочеш бути живим (...) (Армія) - це сімʼя. Ви не можити бути в сімʼї з іншими людьми і не розповідати їм про свого партнера або про себе", - додала Аліна.
Telegraph з посиланням на організацію LGBT Military пише, що в складі української армії зараз воюють близько 50 тисяч представників ЛГБТ-спільноти.
В Україні цього року зареєстрували законопроєкт про реєстрацію цивільних партнерств. Цей документ направлений на те, щоб пари, які не хочуть або не можуть одружуватися, могли отримати такі ж права, як і одружені. У петиції, яка закликала підтримати документ, також казалося про військових-ЛГБТ, які стикаються з проблемами: наприклад, коли партнер не може відвідати пораненого коханого в лікарні тощо.
Відповідна петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів, тому на неї відповів президент України Володимир Зеленський. Він зауважив, що запровадження одностатевих шлюбів на законодавчому рівні під час воєнного стану є неможливим, адже 157 стаття Конституції України забороняє змінювати Конституцію під час воєнного або надзвичайного стану. Саме тому президент звернувся до уряду з пропозицією запровадити інститут зареєстровано цивільного партнерства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.