"Ми прийшли захищати країну". ЛГБТ-військовий розповів, як в ЗСУ ставляться до геїв та лесбійок

ЛГБТ-військові виконують на фронті таку саму роботу, як і всі інші захисники

ЛГБТ
У ЗСУ служить велика кількість представників ЛГБТ-спільноти

В лавах Збройних Сил України служить немала кількість ЛГБТ-військових - як чоловіків, так і жінок. Навколо цього вже виникли легенди про дискримінацію та цькування геїв та лесбійок в армії з боку побратимів й командування. Чи справді це так розповів гей із ЗСУ Аарон Джонс в інтерв'ю РБК-Україна.

Аарон Джонс говорить, що служить у ЗСУ з початку повномасштабної війни. Таке рішення він ухвалив відразу, коли зрозумів, що повістку не отримає, адже не стояв на військовому обліку.

Про своє рішення військовий не шкодує щонайменше через те, що знайшов на війні справжніх друзів. Вірність побратимів виявилася в момент, коли Аарон розповів про свою орієнтацію. Каже - це була просто звичайна розмова.

"Ви знаєте, такого не було, що "привіт, мене звати Аарон, я гей". Це сталося, спілкуючись, само по собі. Але не було дискримінації чи ненависті. Ми туди прийшли захищати країну, а не дивитися, хто з ким спить. Тому це зайве", - говорить боєць.

Аарон наголошує, що після зізнання жодної дискримінації в його сторону немає. Бо всі військові працюють над спільною метою - звільненням України від окупантів.

"Можливо, хтось і може висловити свою позицію, що хтось комусь не подобається. Але такого, щоб колективного цькування особисто в мене не було незалежно від того, що ти, хто ти та як ти", - зазначає Аарон.

Наразі боєць знаходиться на реабілітації. Проте, має бажання повернутися до ЗСУ.

Таких як Аарон - в ЗСУ багато

ЛГБТ-військовий зауважує, що геїв на передовій багато, особисто знає немало таких бійців. При цьому, вони виконують таку саму роботу, як і гетеросексуали, а не лише умовну паперову роботу.

"Ось, наприклад, у мене посада - стрілець-гранатометник. Тобто за мною закріплений і автомат, і гранатомет. Паперова робота, звісно, всюди є. Навіть якщо людина працює з паперами, то є велика ймовірність, що той папірець зробить дуже велику справу. Тому не треба недооцінювати дрібну роботу", - пояснив військовий.

Ставлення до ЛГБТ в Україні

В Україні цього року зареєстрували законопроєкт про реєстрацію цивільних партнерств. Цей документ направлений на те, щоб пари, які не хочуть або не можуть одружуватися, могли отримати такі ж права, як і одружені. У петиції, яка закликала підтримати документ, також казалося про військових-ЛГБТ, які стикаються з проблемами: наприклад, коли партнер не може відвідати пораненого коханого в лікарні тощо.

Петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів, тому на неї відповів президент України Володимир Зеленський. Він зауважив, що запровадження одностатевих шлюбів на законодавчому рівні під час воєнного стану є неможливим, адже 157 стаття Конституції України забороняє змінювати Конституцію під час воєнного або надзвичайного стану. Саме тому президент звернувся до уряду з пропозицією запровадити інститут зареєстровано цивільного партнерства.

До слова, вже понад 50 років в червні у світі відзначають Місяць Гордості в знак підтримки ЛГБТК+ спільноти. В Україні питання ЛГБТК+ спільноти стали актуальними на фоні великої кількості її представників у ЗСУ та відсутності інституту цивільних партнерств.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube