“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Президент України заявив, що передав петицію також Верховній Раді та Кабінету Міністрів
Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо реєстровані партнерства для одностатевих та різностатевих пар. Йдеться про петицію, яка закликає підтримати відповідний законопроект: свій голос за це віддали понад 25 тисяч українців.
Відповідь з'явилася на сторінці петиції. Володимир Зеленський зауважив, що Україна свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам. Основні цінності — це демократія, верховенство права та права людини. Водночас Володимир Зеленський додав, що ефективне впровадження європейських стандартів вимагає повне розуміння принципів та доктринальних підходів.
Президент пригадав, що ще влітку 2022 року він розглядав петицію щодо одностатевих шлюбів. Річ у тім, що стаття 51 Конституції України передбачає — шлюб ґрунтується на вільний згоді чоловіка та жінки. Тобто, для запровадження одностатевих шлюбів цю статтю потрібно змінити. Проте під час воєнного стану це неможливо, адже 157 стаття Конституції України забороняє змінювати Конституцію під час воєнного або надзвичайного стану. Саме тому, підкреслив президент, він звернувся до уряду з пропозицією запровадити інститут зареєстровано цивільного партнерства.
Зараз Міністерство юстиції працює над комплексним законодавчим запровадженням. Йдеться також про визначення порядку та наслідків реєстрації, правового статусу, майнових прав тощо.
Наразі Законопроєкт №9103 про реєстровані партнерства розглядається комітетом Верховної Ради України з питань правової політики.
Єдиний орган законодавчої влади в нашій державі — це парламент. Тому, підкреслив президент, він звернувся до голови Верховної Ради розглянути цю петицію. Також розгляне її Кабінет міністрів України.
"З огляду на те, що відповідно до статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина, з аналогічним листом я звернувся до Прем’єр-міністра України.Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції поінформують Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України", – додав президент.
Відповідний законопроект направлений на те, щоб пари, які не хочуть або не можуть одружуватися, могли отримати такі ж права, як і одружені. У петиції, яка закликала підтримати документ, також казалося про військових-ЛГБТ, які стикаються з проблемами: наприклад, коли партнер не може відвідати пораненого коханого в лікарні тощо.
Парламентський комітет молоді та спорту це законопроєкт підтримав. Представники комітету рекомендували документ для ухвалення в першому читанні. Проте наразі документ ще на розгляданні профільного комітету.
Нагадаємо, що Всесвітня рада церков і Православна Церква України виступила проти створення інституту реєстрованих партнерств.