У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
У цьому році аграрії збільшили площі посівів крупи у 1,5 раза
Восени українці не відчують нестачі цукру та гречки, як це було на початку повномасштабного вторгнення рф. Щобільше, у жовтні ціни на крупу мають знизитись. Це стане можливим завдяки тому, що навесні аграрії відреагували на дефіцит гречки й засіяли в 1,5 раза більше площі порівняно з минулим роком.
Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. За прогнозами, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв.
"Зараз збір гречки тільки розпочався, обмолочено 8% площ, зібрано майже 12,6 тисяч тонн. Загалом, очікується зібрати 140 тисяч тонн. При тому, що внутрішнє споживання становить 100-110 тисяч тонн. Відповідно, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Тому вже в жовтні, коли крупа буде оброблена й поступить до споживача, очікуємо зниження ціни", - зазначив Висоцький.
Що стосується ціни на цукор, то вона суттєво не зміниться. За словами Висоцького, цього року, попри всі складнощі через війну, аграрії посіяли 180 тисяч гектарів цукрового буряка.
"Це дозволяє виготовити близько 1 мільйона 100 тисяч тонн цукру, що повністю покриває його внутрішнє річне споживання. Крім того, за рахунок високого урожаю минулого року, сформовані запаси. Тому дефіциту цукру в Україні точно не буде. Чинників для зростання цін, як мінімум до кінця року, немає", - сказав Висоцький.
Така ж ситуація і з виробами з пшениці. Але на формування ціни впливають також логістика, зберігання, ціни на енергоносії та шантаж країни-агресора. Проте зараз підстав для занепокоєння немає. Висоцький також додав, що в країні продовжується збір урожаю. Почалася кампанія посіву озимих культур. Сім регіонів активно сіють жито та ячмінь.
За даними Мінфіну, середня ціна на гречку складає 88 гривень. У серпні вона коштувала майже 93 гривні. Зараз цукор коштує 33 гривні, у серпні середня ціна становила 31 гривню. Як пише УНІАН, ціни на цукор на українському ринку почали стрімко зростати ще восени 2020 року. Тоді чинниками цього став поганий врожай цукрових буряків та здорожчання енергоресурсів. Як повідомили в "Інституті аграрної економіки", в Україні торік цукор був одним з тих продуктів, які здорожчали найбільше. Його вартість за 2021 рік збільшилась на 61,5 %.
Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що за умови макроекономічної стабільності в Україні, стабільних цін на паливо та енергоносії підвищення цін на цукор до кінця року не перевищить 10-12 %. В першу чергу, українцям не варто панікувати і закуповуватись цукром, аби самим собі не нашкодити і не створити штучного дефіциту цього товару і в результаті спричинити зростання цін на нього
Нагадаємо, в Україні фіксують значне зростання цін на овочі. Крім того, у Закарпатській області видобуватимуть сіль для всієї країни.
Також Інформатор писав, окупанти знищили у великих містах Луганської області продуктові склади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.