В Україні запрацював спеціальний прикордонний режим: що це значить і кого стосується

Українцям для перебування за 5 км від кордону необхідно мати спецдозвіл

Українцям треба мати пропуск у прикордонну смугу від ДПСУ
Пропуск у прикордонну смугу надаватиме відповідний орган ДПСУ

В Україні запрацював спеціальний прикордонний режим: для перебування у 5 км від кордону необхідно мати спецдозвіл. Спеціальний дозвіл надають органи ДПСУ. Прикордонники роз'яснюють, що саме означають запроваджені зміни.

За даними представників ДПСУ, громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в'їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів. Ці документи мають посвідчувати їх особу.

По-друге: передбачається обмеження у вільному в'їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі – ділянці місцевості завширшки 5 км від лінії держкордону. Для цього необхідно отримання дозволу.

За даними ДПСУ, особи, які планують здійснювати в'їзд, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, мають отримати спеціальний дозвіл у відповідного органу ДПСУ, який безпосередньо виконує завдання у визначеній зоні відповідальності. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника. 

Зміни до прикордонного режиму
Зміни до прикордонного режиму

Посилення контролю на кордоні

В Україні набирає обертів примусова мобілізація і випадки, коли на кордоні чоловіків з інвалідністю та багатодітних звертали додому, почастішали. Причина відмови у перетині кордону пояснюється вимогою про необхідність мати з собою довідку про відстрочку від мобілізації з ТЦК. Відтепер цей документ мають мати всі чоловіки, які не підлягають призову. У ДПСУ запевняють, що вимагатимуть довідку у всіх. 

Також українських нардепів можуть не випустити за кордон, якщо вони не отримали інструктажу в Міністерстві закордонних справ України. У відомчому органі, який очолює Дмитро Кулеба, нардепів мають проінформувати перед поїздкою про те, який зовнішній політичний курс обрала Україна. А парламентарі, своєю чергою, мусять подати тези заяв, які збираються робити за кордоном - щоб раптом не сказали чогось такого, що нашкодить країні на міжнародній арені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube