Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У Раді зареєстровано два законопроєкти нововведення
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкти, які пропонує запровадити в Україні новий акциз - на солодкі мінеральні та газовані води. При чому, неважливо, чи в їх складі цукор, чи підсолоджувачі. Розмір податку та рівень подорожчання напою буде залежати від його солодкості. Наразі проєкт передали на розгляд народних депутатів.
В пояснювальній записці до законопроєкту №9032 нардепи назвали цю ініціативу турботою про здоров'я українців. Зазначається, що, згідно з даними Світового банку, понад 50 податків на підсолоджені напої діють у понад 40 країнах. Це, на думку авторів закону, є достатньою аргументацією для того, щоб перенести цей досвід в Україну.
"За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в Україні зареєстровано понад 1,4 млн хворих на діабет, близько 190 тисяч пацієнтів – інсулінозалежні, з них понад 7,5 тисяч – діти. Діабет займає 3-тє місце за поширеністю після серцево-судинних захворювань та онкологічних хвороб. За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність у 2-3 рази й скорочує тривалість життя. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет. Цукор знаходиться майже в кожному з повсякденних продуктів, які вживає людина. За статистичними даними кожен українець вживає близько 100 і більше грамів цукру на день... ВООЗ рекомендує податки на підсолоджені напої як частину комплексного пакета політичних заходів для запобігання пов’язаним із харчуванням неінфекційним захворюванням", – йдеться в повідомленні.
Тому законопроєкт №9032 пропонує за кожні 25 грамів цукру чи іншого підсолоджувача на літр напою платити по 10 грн акцизу. А на час дії воєнного стану, але не довше, ніж до кінця 2023 року, пропонується запровадити пільгову ставку 5 грн за 25 грамів/літр. За стандартом, в літрі звичайної солодкої води міститься близько 100 грамів цукру. Тобто, якщо ця законодавча ініціатива буде підтримана, літр солодкої води в Україні подорожчає на 40 гривень (на 20 грн - до кінця 2023 року).
Тобто, звичний нам літр коли може тепер коштувати у магазині не близько 30 грн, а спочатку 50 грн, а з наступного року – всі 70 грн.
До слова, законопроєкт №9032 до Верховної Ради подали депутати від колшньої ОПЗЖ Антоніна Славицька та Анатолій Бурміч. Пізніше альтернативний законопроєкт №9032-1 зареєстрували нардепи від "Слуги народу". Текст цього документа наразі невідомий, але його авторами є одразу декілька десятків "слуг".
Як пише Obozrevatel, спеціальний податок на солодкі газовані напої діє вже у понад 65 країнах світу. У Латвії його запровадили ще 2002 року, а в Польщі – з квітня 2021 року (0,15 євро за кожний літр солодкого напою). В Ізраїлі використовують інший підхід, більш схожий на той, що пропонують в Україні. Так, за напої із вмістом цукру понад 5 грамів на 100 грамів рідини потрібно додатково сплачувати 1 шекель (0,3 євро) за літр. Як результат – у цих країнах знизилася популярність таких напоїв. До прикладу, у Латвії рівень споживання солодкого газування один із найнижчих у Європі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.