В Україні за вихідні втопилися понад 60 людей, серед жертв є діти - статистика ДСНС

Найбільше потопельників у Київській, Черкаській та Дніпропетровській областях

ДСНС
За вихідні в Україні втопилися 66 людей

Протягом минулих вихідних, 13-14 липня, в Україні на водоймах загинули 66 людей. Серед них - 10 дітей. Одинадцятьох людей вдалося врятувати з води.

Таку статистику 15 липня оприлюднила ДСНС. Зазначається, що найбільше жертв у Київській, Черкаській та Дніпропетровській областях.

Так, за вихідні в Україні втопилися 66 людей. Водночас 11 осіб, зокрема 4 дітей, вдалося врятувати. Загалом з початку 2024 року на водних об’єктах України загинули 672 громадяни, з них - 76 дітей.

"Шановні громадяни! Вкотре закликаємо бути обережними під час відпочинку біля води: оцінюйте свої фізичні можливості, обирайте лише пристосовані для купання місця, не запливайте надто далеко, особливо у незнайомих водоймах, пильнуйте дітей! І не забувайте - вода не лише освіжає у спеку, але і забирає життя", - наголошують в ДСНС.

Як поводитися біля водойм

Дотримання простих речей допоможе уникнути трагедії на воді. Зокрема, варто пам'ятати такі правила:

  • Купатися можна лише у спеціально відведених та обладнаних місцях. Дикі пляжі, замулене дно, круті береги, крута течія означають, що у воду лізти тут не можна.
  • Стежте за погодою і зважайте на годину. Найбезпечніший час - світла пора. Але - не обідня сонячна. Ідеальне купання буде при температурі +24 градуси й при вітрі до 10 м/с.
  • Не можна купатися, якщо температура води нижча від +18 градусів. Це - переохолодження організму, небезпека судом у воді.
  • Алкоголь і вода несумісні. Також не можна купатися відразу після прийому їжі.
  • Не варто купатися поодинці. Запливати за обмежувальні знаки - заборонено.
  • Стежте за дітьми. Вони можуть купатися лише під наглядом дорослих. Якщо дитина не вміє плавати, їй можна заходити у воду лише до пояса.

Також важливо знати, як діяти, якщо побачили потопаючу людину. В такому випадку алгоритм дій такий:

  • Відразу телефонуйте на номер 101.
  • Не можна кидатися у воду, не подумавши. Ваші дії повинні бути обдуманими, спокійними та обережними, інакше ви самі ризикуєте постраждати.
  • Якщо ви чуєте крики про допомогу, потрібно якомога швидше відповісти на них. Іноді, коли потопаючий розуміє, що його почули, у нього з'являються додаткові сили, які допомагають протриматися на воді до приїзду допомоги. Однак важливо пам'ятати, що найчастіше потопаючий не кричить.
  • Якщо ви перебуваєте неподалік від потопаючого, йому можна подати мотузку, жердину, кінець якого-небудь одягу, будь-які непотопаючі предмети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube