У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Найбільша кількість померлих у 2022 році зареєстрували у Дніпропетровській області – 58 445 людей
У 2022 році в Україні померло 541 739 людей. Це на 24% менше, ніж у 2021 році. На жаль, зробити підрахунки на тимчасово окупованих та звільнених регіонах наразі неможливо.
Про це свідчать дані платформи Оpendatabot. У порівнянні з доковідним 2019 роком, то кількість смертей у рік повномасштабного російського вторгнення менша на 7%. Якщо ж не розглядати регіони, де ведуться активні бойові дії, та окуповані території, то, в середньому, кількість смертей за рік скоротилася на 16% до показників 2021 року.
Найбільшу кількість померлих у 2022 році зареєстрували у Дніпропетровській області — 58 445 людей. Друге місце у сумному рейтингу посідає Харківська область, замикає трійку Київ. Найнижчі показники смертності — у тимчасово окупованих та звільнених областях, дані з яких наразі неможливо зібрати повною мірою. Так, наприклад, у випадку з Херсонською областю кількість облікованих смертей скоротилася більш ніж утричі, в порівнянні з показниками 2021 року.
Кількість новонароджених у 2022 році наразі точно підрахувати неможливо, через ті самі бойові дії та українок, що народжували за кордоном та ще не встигли подати відповідні документи до консульства або дипломатичного представництва України. Натомість за вже наявними даними, спад населення України — тобто різниця між кількістю людей, що народилися, та тими, хто помер — складає близько 335 тисяч осіб за рік. Ці показники співвідносні зі спадом населення під час гострої хвилі ковіду у 2021 році та загальним трендом смертності в останні роки, яка значно перевищує народжуваність.
В Україні зараз проживає 34–35 мільйонів людей. Про це заявила директорка Інституту демографії і соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова. Вона підкреслила, що звичайний облік населення провести фактично неможливо, оскільки статистика призупинена, а перепис проводили в Україні востаннє у 2001 році. За її словами, про рівень смертності в Україні немає жодної інформації.
Нагадаємо, 17,6 мільйона українців потребують гуманітарної допомоги. Крім того, омбудсмен розповів, у яких умовах знаходяться полонені в Оленівці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.