“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Найбільша кількість померлих у 2022 році зареєстрували у Дніпропетровській області – 58 445 людей
У 2022 році в Україні померло 541 739 людей. Це на 24% менше, ніж у 2021 році. На жаль, зробити підрахунки на тимчасово окупованих та звільнених регіонах наразі неможливо.
Про це свідчать дані платформи Оpendatabot. У порівнянні з доковідним 2019 роком, то кількість смертей у рік повномасштабного російського вторгнення менша на 7%. Якщо ж не розглядати регіони, де ведуться активні бойові дії, та окуповані території, то, в середньому, кількість смертей за рік скоротилася на 16% до показників 2021 року.
Найбільшу кількість померлих у 2022 році зареєстрували у Дніпропетровській області — 58 445 людей. Друге місце у сумному рейтингу посідає Харківська область, замикає трійку Київ. Найнижчі показники смертності — у тимчасово окупованих та звільнених областях, дані з яких наразі неможливо зібрати повною мірою. Так, наприклад, у випадку з Херсонською областю кількість облікованих смертей скоротилася більш ніж утричі, в порівнянні з показниками 2021 року.
Кількість новонароджених у 2022 році наразі точно підрахувати неможливо, через ті самі бойові дії та українок, що народжували за кордоном та ще не встигли подати відповідні документи до консульства або дипломатичного представництва України. Натомість за вже наявними даними, спад населення України — тобто різниця між кількістю людей, що народилися, та тими, хто помер — складає близько 335 тисяч осіб за рік. Ці показники співвідносні зі спадом населення під час гострої хвилі ковіду у 2021 році та загальним трендом смертності в останні роки, яка значно перевищує народжуваність.
В Україні зараз проживає 34–35 мільйонів людей. Про це заявила директорка Інституту демографії і соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова. Вона підкреслила, що звичайний облік населення провести фактично неможливо, оскільки статистика призупинена, а перепис проводили в Україні востаннє у 2001 році. За її словами, про рівень смертності в Україні немає жодної інформації.
Нагадаємо, 17,6 мільйона українців потребують гуманітарної допомоги. Крім того, омбудсмен розповів, у яких умовах знаходяться полонені в Оленівці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.