"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Вартість пам'ятної монети НБУ – 107 грн
15 вересня Національний банк України ввів у обіг нову цікаву та ще й кольорову пам’ятну монету. Вона продовжує серію “Пам’ятки архітектури України”. Монета присвячена одній з архітектурних перлин Києва – Володимирському собору.
Як повідомили у НБУ, побудований у неовізантійському стилі, собор привертає увагу як своєю історією, так і внутрішнім розписом – справжнім шедевром мистецтва. 5 цікавих фактів про собор та присвячену йому монету:
1. Від ідеї будівництва собору до його завершення й освячення минуло понад 40 років. За цей час змінилося чотири керівники будівництва і чотири архітектори, півдесятка митрополитів і губернаторів. Спорудження собору, на яке було зібрано значну кількість пожертв, тривало 20 років – із 1862 до 1882 року.
2. Головою комісії з внутрішнього оздоблення собору був академік історії мистецтв, український мистецтвознавець, археолог, художній критик, професор Київського університету – Адріян Прахов. Його ім’я також пов’язане з реставрацією інших великих святинь України – Кирилівської церкви, Софійського собору тощо.
3. Роботи із внутрішнього оздоблення храму тривали ще понад 10 років після його спорудження. Саме унікальні розписи собору є його основною цінністю. Адже внутрішні настінні розписи виконані визначними, яскравими художниками, майстрами історичного, фольклорного, іконописного живопису – Віктором Васнецовим, Вільгельмом Котарбінським, Михайлом Врубелем, Миколою Пимоненком, Михайлом Нестеровим, братами Павлом та Олександром Свєдомськими, Віктором Замирайлом (під загальним керівництвом Адріяна Прахова).
4. Ця пам’ятна монета – 51-ша в серії "Пам’ятки архітектури України".
5. Автором дизайну монети є київська художниця, мистецтвознавець Марія Скоблікова, яка обрала доволі лаконічне і водночас яскраве композиційне рішення. Це вже десята пам’ятна монета, виконана за дизайном цієї авторки.
Як виглядає пам’ятна монета
На аверсі монети на орнаментальному тлі зображено головний фасад Володимирського собору. Для цього використали кольоровий друк – тамподрук.
На реверсі зображений фрагмент орнаменту арки бокових дверей собору, виконаний барельєфом. Під ним вказані роки його будівництва: 1862 – 1882.
Монета виготовлена з нейзильберу, номіналом 5 гривень. Її тираж – 35 000 штук (зокрема, 10 000 штук у сувенірній упаковці). Вартість – 107 грн (у сувенірній упаковці – 173 грн).
Пам'ятні та ювілейні монети випускає Національний банк України. За матеріалом виготовлення вони є: мельхіоровими, нейзильберовими, цинковими або біметалевими. Всього таких монет за час незалежності України станом на 20 січня 2022 року було випущено 921. З них 509 з недорогоцінних металів. Ювілейні та пам'ятні монети почали випускати з 1995 року, з 921 монет — 21 монета номінована в карбованцях і 900 у гривнях.
Першою ювілейною монетою, яку ввели в обіг 7 травня 1995 року, стала монета присвячена 50-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років. Першою ж монетою з дорогоцінного металу стала срібна монета присвячена 50-річчю Організації Об'єднаних Націй, яку ввели в обіг 7 березня 1996 року.
Нагадаємо, українці можуть обміняти гривні на євро в центробанку Мальти. Крім того, в Україні обрали кращу монету 2021 року.
Також Інформатор писав, що Ватикан випустив срібну монету, присвячену Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.