Вони патрулюватимуть і охоронятимуть об'єкти з власною зброєю
Міністерство оборони України продовжує формувати загони територіальної оборони для протидії російській агресії. Міністр оборони Олексій Резніков провів нараду з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним та іншими офіцерами щодо розгортання системи тероборони.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Міністерство оборони України.
Так, у складі сил територіальної оборони продовжується формування 25 бригад (один регіон – одна бригада), які об'єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Постійна чисельність сил тероборони у мирний час становитиме 10 тисяч військовослужбовців, а у особливий період їх чисельність досягне 130 тисяч жителів, задля чого буде сформований відповідний резерв.
«Розгортання системи ТрО відбуватиметься у три етапи. Нагадаю, що Сили ТрО – це окремий рід сил у складі ЗСУ. На першому етапі бригади та батальйони Сил ТрО розгортатимуться за штатом мирного часу. Це відбувається прямо зараз. У кожному батальйоні формується скелет з військовослужбовців ЗСУ. Їхнім завданням є командування, навчання та погодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО та захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон налічуватиме до 600 осіб. Формування резерву ТрО за штатами особливого періоду – другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечено відповідні умови. За тими, хто укладе контракт та служитиме в резерві ТрО, буде закріплена зброя. Вона буде видаватися на час навчань або у разі виникнення певних ситуацій", - зазначив Олексій Резніков.
За інформацією командувача сил тероборони бригадного генерала Юрія Галушкіна, на 17 січня визначено 86% місць дислокації підрозділів тероборони по всій Україні. У прикордонних регіонах бригади вже укомплектовано на 70% за нормами мирного часу. Перед укладанням контракту на службу в резерві ТрО кандидати мають пройти медогляд, а особи віком від 40 років – військово-лікарську комісію. Адже резерв ТрО проходитиме інтенсивну підготовку.
«Ми скоординуємо роботу з цього напрямку з колегами з МОЗ, також ми взаємодіємо з колегами з СБУ, адже доступ до зброї повинні отримати лише ті, хто під керівництвом командування та спільно з земляками піклуватимуться про захист своєї домівки та на користь України, не раджу навіть намагатися вступати до лав ТрО тим, хто має якісь інші цілі», - зазначив Міністр оборони Олексій Резніков.
Після цього розпочнеться формування добровольчих загонів, до яких увійдуть власники зброї, які створять у невеликих населених пунктах та територіальних громадах.
"Учасники цих формувань із власною мисливською зброєю за необхідності можуть залучатися до патрулювання, охорони об'єктів. Повинні жорстко витримати цю логіку: спочатку ядро, каркас з військовослужбовців – потім набір резерву ТрО із укладанням контрактів – лише після цього може йтися про добровільні формування, потребу та кількість яких визначатиме командування Сил тероборони”, – розповів Міністр оборони.
Зазначимо, з 1 січня запрацював закон «Про національний спротив». Згідно з ним у кожному місті має бути такий штаб. У Києві тероборона вже влітку проводила збори наприкінці грудня минулого року. Такий штаб вже працює і в Дніпрі, на зборах тероборони вони відпрацьовували тактику, стрільби та медицину. Детальніше про це читайте тут.
Нагадаємо, у Києві створять штаб територіальної оборони.
Окрім того, у прикордонних районах на півдні України оголосили збори тероборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.