Скасування спрощеного податку і підвищення акцизів: Гетманцев пояснив, де братиме додаткові гроші для бюджету

Читать на русском

Данило Гетманцев презентував Національну стратегія доходів до 2030 року, яку вже схвалив уряд України

Читать на русском
Данило Гетманцев
Данило Гетманцев раніше заявляв, що його робота - обсмикувати пір'я з гусей так, щоб вони цього не помічали

Данило Гетманцев презентував Національну стратегія доходів до 2030 року, яку вже схвалив уряд України

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики  Данило Гетманцев презентував Національну стратегію доходів до 2030 року. ЇЇ вже встиг схвалити уряд України. У стратегії передбачено чимало "зашморгів" для бізнесу - зокрема, скасування спрощеного оподаткування для юридичних осіб. 

Нову стратегію Гетманцев показав у своєму каналі в Telegram. Він зазначив, що її розробили на вимогу Міжнародного валютного фонду. 

"Національна стратегія доходів до 2030 року схвалена Урядом. Останній маяк МВФ виконаний", - написав він.

Фактично це план змін на наступні шість років у податковій та митній сфері та адмініструванні. Його мета - забезпечити більше власних доходів держбюджету до 20230 року. Гетманцев показав в інфографіці, що збирається робити. 

Податкова політика

По-перше, буде перегляд "спрощенки" - юридичних осіб виключать із цієї системи. На бізнесменів чекає також підвищення порогу реєстрації платників ПДВ та збільшення ефективної ставки податків.

Також Гетманцев та його команда скоротять податкові пільги. Зокрема це торкнеться податку на прибуток, який навіть винесли в окремий пункт оновленого меморандуму. 

Також відновлять прогресивну шкалу ПДФ. І ще на Україну чекає та поступове підвищення акцизів на пальне, алкоголь і тютюнові вироби - аж до мінімальних ставок ЄС. 

Скасування спрощеного податку і підвищення аксцизів: Гетманцев пояснив, де братиме додаткові гроші для бюджету 1

Реформування податкового адміністрування передбачає не спрощення, а збільшення документообігу. З інфографіки видно, що бюрократії стане більше. Зокрема, йдеться про контроль у сфері податкових боргів. Також у стратегії кілька разів повторюють, що всі заходи скеровують на те, щоб унеможливити корупцію - зокрема, обіцяють контроль за податками з використанням різноманітних IT-програм. 

Скасування спрощеного податку і підвищення аксцизів: Гетманцев пояснив, де братиме додаткові гроші для бюджету 2

Митна політика

За словами Гетманцева, він подбав про "гармонізацію з ЄС пільгового оподаткування імпорту" та імплементацію Митного кодексу ЄС. Якщо простіше - то на українців чекає відновлення документальних перевірок. Також передбачається суворіша адмінвідповідальність за порушення митних правил та імплементацію норм по криміналізації контрабанди. 

Крім того, митникам дадуть нові повноваження. Наприклад, органи митної служби матимуть право на оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування по контрабанді. 

Скасування спрощеного податку і підвищення аксцизів: Гетманцев пояснив, де братиме додаткові гроші для бюджету 3

Щодо реформування митного адміністрування, то на українців чекає новий Митний кодекс. Також обіцяють створити мобільний антикорупційний центр і обмінюватись інформацією з міжнародними партнерами. Митний контроль на постах - посилять. 

Скасування спрощеного податку і підвищення аксцизів: Гетманцев пояснив, де братиме додаткові гроші для бюджету 4

Нагадаємо, у березні 2023 року Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів розпочати підготовку Національної стратегії доходів (на 2024 - 2030 роки. В урядовій ухвалі визначено етапи й терміни підготовки НСД, а також основні засади й завдання податкової політики в умовах воєнного часу та післявоєнного відновлення. В уряді пояснюють, що стратегія потрібна для посилення фіскальної спроможності України,  адаптації податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, а також  створення стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання.

Реформи та ідеї Гетманцева

  "Убивця" українського бізнесу та "диверсант", що розвалює економіку - так називають Данила Гетманцева українські підприємці за його дії у сфері податків та економіки. Найбільшими перешкодами у своїй діяльності вони називають податкові перевірки та бюрократію. Нещодавнє соцопитування показало, українські підприємці найгірше з політиків ставляться власне до Данила Гетманцева, вважаючи його найбільшим шкідником для економіки. 

Ця людина є об'єктом численних журналістських розслідувань, але наразі виходить сухою з води. Журналіст Сергій Іванов пояснює це тим, що корупційні оборудки  Гетманцева "кришують" два високопоставлені українські політики. Це, за його словами, спікер парламенту Руслан Стефанчук та голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Саме тому, вважає Іванов, Гетманцев робить в Україні все, що йому заманеться - і управи на цю людину немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.