IT-спеціалісти все частіше стали зіштовхуватися із проблемами при пошуку роботи
На ринку ІТ в Україні відбуваються зміни, та вони, на жаль, не такі втішні як торік, коли сфера айтівців була дуже популярною. Наразі, вперше за останні десять років спостерігається скорочення кількості вакансій. Досвідчені ІТ-спеціалісти скаржаться, що знайти роботу стало складніше, навіть у порівнянні зі своїми початковими роками в індустрії.
Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Видання пише, що зараз складніше знайти роботу стало для нетехнічного персоналу, такого як проєктні менеджери, офіс-менеджери, рекрутери тощо. Низький попит на ці посади може бути пов'язаний зі змінними умовами на ринку.
Один з українців на спеціалізованому форумі поскаржився на відсутність відповідей на свої заявки, навіть якщо вони відповідають всім критеріям, вказаним у вакансії. За його словами, лише у 20% випадків можна отримати відповідь з проханням пройти співбесіду чи подальші кроки.
"Такого не було навіть коли я був джуном (новачком, - ред.) сім років тому. У 80% випадків просто ніхто не відповідає на відгук, хоча я аплаюся (подаюся, ред.) тільки на ті вакансії, де є метч (співпадіння, ред.) по всіх пунктах", - повідомив українець.
В GlobalLogic, як зазначає видання, повідомили, що у 2023 році в Україні спостерігається зменшення кількості вакансій на 13%. На думку Obozrevatel це є першим таким падінням за останні десять років. Попри це, компанії продовжують залучати фахівців, і попит та пропозиція на IT-фахівців в секторі все ще підтримуються.
Також зазначається, що зарплати в ІТ-секторі скоротилися, в тому числі й для рекрутерів. За словами рекрутерки однієї з українських IT компаній, до 24 лютого 2022 року непоганого спеціаліста з кількома роками досвіду та зі знанням англійської можна було знайти за 1000-1500 доларів плюс бонуси. Зараз же можна побачити пропозиції за $500 та навіть за $300.
Освіта і самонавчання: Займайтеся навчанням і практикою, щоб отримати необхідні навички. Вивчайте програмування, розробляйте свої вебпроєкти й створюйте портфоліо.
Підготовка документів: Складіть професійне резюме, де покажіть свої навички, освіту та проєкти, в яких ви брали участь. Кастомізуйте супровідні листи для кожної конкретної вакансії, виокремлюючи свої сильні сторони.
Використання ресурсів пошуку роботи: Використовуйте спеціалізовані вебсайти та платформи для пошуку роботи в галузі IT. Стежте за актуальними вакансіями та надсилайте свої заявки.
Мережа контактів: Запитайте у своїх друзів, знайомих та колег про можливості роботи. Можливо, вони знають про вакансії або можуть вас рекомендувати своїм роботодавцям.
Заходи та інтернет-спільноти: Приєднуйтесь до відповідних IT-спільнот, форумів та соціальних мереж, де можна знайти інформацію про вакансії, отримати поради та збудувати професійні контакти. Відвідуйте IT-заходи, де ви зможете зустріти потенційних роботодавців та збагатити свої знання.
Стажування та волонтерство: Розгляньте можливість стажування або волонтерства в компаніях, де ви зможете набути практичний досвід.
Раніше "Інформатор" писав, що Monobank відкрив понад 20 вакансій. Ми писали, яких спеціалістів шукають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.