Увійти в ІТ: як вибрати професію та знайти віддалену роботу за кордоном

Більшості компаній все одно звідки ви і яке у вас громадянство

Увійти в ІТ: як вибрати професію та знайти віддалену роботу за кордоном
Складіть план та виконуйте його крок за кроком

Професія відноситься до ІТ, якщо вона бере участь у створенні пристроїв, додатків, сайтів та сервісів. До нетехнічних або навколотехнічних спеціальностей можна віднести дизайнерів, проєктних та продуктових менеджерів, аналітиків, маркетологів, менеджерів із продажу. Крім того, деякі нетехнічні професії вимагають спеціальних навичок, наприклад в галузі роботи з персоналом існують ІТ-рекрутери та фахівці DevRel - вони відповідають за відносини та комунікацію з розробниками всередині та за межами компанії. Робота в IT для таких спеціалістів представлена на таких ресурсах, як Layboard.com. 

Layboard.com - це портал для пошуку ваканій за кордоном. Тут можна знайти роботу за кордоном чи співробітника для своєї компанії. Для цього достатньо завантажити в електронну форму резюме або опис вакансій. До речі, найпопулярніші країни для працевлаштування айтішників – Польща, Німеччина та Чехія.

Як влаштуватись на роботу в IT?

Достатньо виконати просту інструкцію:

  • Вивчіть напрямки в ІТ та виберіть свою спеціалізацію
  • Пройдіть необхідне навчання
  • Досліджуйте ринок праці
  • Складайте резюме
  • Шукайте вакансії, відгукуйтесь, проходьте випробувальний термін
  • Працюйте, поступово збираючи портфоліо
  • Коли ваш рівень підвищиться, починайте все спочатку і виходьте на новий рівень завдань та більш високу зарплату.

Як новачкові знайти свою першу роботу?

Новачки в IT називаються джунами. Такі спеціалісти будуть потрібні завжди. Інше питання — наскільки конкретний новачок буде потрібний на ринку. Якщо він просто пройшов курс із програмування, то цього ще недостатньо, щоб претендувати на роботу. Але якщо джун на додачу до курсу виконав реальні завдання в опенсорсі або реалізував свій пет-проект, то при правильному пошуку він має всі шанси отримати роботу.

Щоб досягти хорошого результату, джуну потрібно побудувати кар'єрний план та стратегію пошуку. Це дозволить правильно розподілити свої ресурси, сфокусуватися на найважливішому, спокійно ставитись до відмов, аналізувати їх, коригувати пошуки та знову продовжувати. Потрібно також розуміти, що пошук роботи це теж робота.

Не можна забувати про навчання з практикою. Щоб бути затребуваним на ринку праці, займайтеся самоосвітою, дивіться публічні інтерв'ю та беріть участь у них, грамотно складайте резюме. Не лінуйтесь писати кастомізовані супровідні листи, напрацьовуйте портфоліо новими пет-проектами та використовуйте всі канали пошуку роботи. Розвивайте також ділові контакти та відвідуйте IT-заходи.

Не соромтеся запитувати про вакансії у друзів. Пишіть про бажання в соцмережах: наприклад, опублікуйте пост про те, що ви готові зробити сайт за невелику плату. Створивши лендинг якомусь магазину одягу, ви наб'єте руку і зможете додати проєкт до свого портфоліо. Записуйтесь в опенсорс-проєкти, шукайте стажування — тоді вас зможуть помітити. Використовуйте сервіси для пошуку роботи, такі як Layboard.com.

Чи має значення для роботодавця громадянство кандидата?

Більшості компаній все одно звідки ви і яке у вас громадянство. Для них головне, щоб ви були добрим фахівцем. У великих компаніях є стабільність, чітка ієрархія, система грейдів, програми навчання та адаптації. Крім того, такі компанії пропонують кар'єрне зростання, професійне навчання та розширений соцпакет, куди часто входять медстраховка, курси, підписки та інші плюшки для розвитку.

У невеликих компаніях можуть бути розмиті завдання. Зростати в них складніше, вас не потішать розширеним соцпакетом. Головна перевага, яку дають маленькі компанії, — це шанс багато чого навчитися на власному досвіді і побачити роботу всього бізнесу, а не його окремих частин.

У великих компаніях можна зіткнутися з бюрократією. У маленьких вона може бути зведена до мінімуму. Якщо говорити про найм, то у великих компаніях, як правило, на вас чекає багатоступінчаста система інтерв'ю. Точкою входу тут також може стати програма стажування, де вам потрібно зарекомендувати себе, щоб стати постійним співробітником. У маленьких компаніях процес найму найчастіше займає менше часу.

Робота у стартапі вимагає вміння навчатися, ризикувати, швидко адаптуватися, приміряти нові ролі та використовувати різні інструменти. Якщо вам близька атмосфера змін та інновацій, то робота в стартапі припаде вам до душі. Щоправда, на вході потрібно бути готовим до того, що у вас зникне почуття стабільності та впевненості у завтрашньому дні.

Не варто розцінювати перелічені особливості як добрі чи погані. Вони просто можуть вам підходити, а можуть і не підходити. За будь-якого варіанта потрібно планувати час на пошуки і звірятися зі своїми критеріями вибору роботодавця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube