В Україні вирішують долю робіт Бенксі: що пропонує влада

Роботи Бенксі можуть назавжди залишитися на зруйнованих будинках

В Україні вирішують долю робіт Бенксі: що пропонує влада
Демонтовану "Жінку з протигазом", яку намагалися вкрасти, теж повернуть на місце

В Україні вирішують, що буде з роботами відомого вуличного художника Бенксі. Вони можуть коштувати мільйони, і щоб зберегти творіння митця влада вирішила взяти розмальовані стіни під цілодобову охорону. Як пише видання Новини.LIVE, влада Київщини також наполягає на тому, щоб всі роботи Бенксі залишалися на своєму місці.

"Наша позиція, що кожна робота Бенксі має залишатися на тому місці й в тому вигляді, де була створена. Перший етап — охорона малюнків, другий — збереження робіт під час відновлення будівель", — розповів заступник голови Київської ОВА Олег Торкунов.

Він зазначив, що влада на місцях буде приймати пропозиції від людей щодо збереження графіті. Це можуть бути ідеї проєктів. Але поки ніякої інформації щодо конкурсу та його умов немає. Торкунов наголосив, що головне, щоб роботи Бенксі залишилися на місці. Після слідчих дій у Гостомелі планують повернути на зруйновану стіну навіть демонтовану "Жінку з протигазом", яку намагалися вкрасти.

Як охороняють малюнки Бенксі

Задля того, щоб захистити малюнки від можливого вандалізму та погодних умов, на роботах Бенксі в Бородянці, Ірпені та Горенці встановили бездротову систему безпеки Ajax із підключенням до цілодобового моніторингу охоронної компанії "Шериф". Відтепер на будь-які спроби викрасти або зіпсувати малюнки миттєво реагуватиме швидка група охорони.

Щодо облаштування охорони на цей час: датчики руху та удару фіксують спроби пошкодження чи підступу до об’єкта, вмикають вуличну сирену поруч та через централь системи безпеки передають сповіщення до охоронної компанії. Для захисту робіт від впливу зовнішніх чинників встановили прозорі протиударні стінки з полікарбонату. А на місці малюнку в Бородянці, де зображений дзюдоїст, додатково встановили тимчасову захисну споруду. Всередині неї за допомогою датчика Life Quality з сенсорами температури, вологості та CO2, а також реле керування WallSwitch буде підтримуватися мікроклімат, щоб малюнок не зіпсувався.

Для розгортання такої системи захисту знадобилися 21 датчик і п’ять централей системи безпеки. Датчики незалежні від постійного живлення, а головна централь може знаходитися у віддаленому приміщенні: хаб тримає зв’язок із датчиками на відстані до 1700 метрів та повідомляє охоронну компанію про тривогу менш ніж за 0,15 секунди.

Хто такий Бенксі та його роботи в Україні

Бенксі — знаний, проте анонімний стріт-художник, а ще політичний активіст і режисер. Досі ніхто не знає ані його справжнього імені, ані його обличчя. Чоловік став легендою, завдяки своїм роботам, з політичним та часто неоднозначним, підтекстом. Деякі з них відверто кричать і протестують, а деякі висміюють пороки нашого часу. Через це його стали вважати, якоюсь мірою, феноменом сучасного стріт-арту. 

В листопаді британський вуличний художник Бенксі зробив 7 графіті у декількох містах України, включаючи Київ, Ірпінь і місто Бородянка. Для своїх муралів обрав місця, які найбільше постраждали від російських бомбардувань. Світлини опублікував у своєму Instagram. Його роботи в Україні:

  • діти на гойдалці з протитанкового їжака на Майдані Незалежності в Києві;
  • гімнастка, що стоїть на руках, у Бородянці; 
  • хлопець, який кидає на підлогу чоловіка, схожого на путіна, в Ірпені;
  • жінка в халаті з вогнегасником;
  • бородатий чоловік, що приймає ванну;
  • броньована вантажівка з боєголовкою у вигляді пеніса;
  • гімнастка, що виступає зі стрічкою, в Ірпені.

Всі подробиці таємного візиту художника Бенксі до Київської області — читайте тут. 

Нагадаємо, Укрпошта відкрила передпродаж поштового набору «ПТН ПНХ!» з малюнком Бенксі з Бородянки. Зібрані від продажу марки доброчинні внески будуть спрямовані на відбудову навчальних закладів, зруйнованих ракетними обстрілами рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube