"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Все більше постраждалих відмовляються мовчати і приховувати «сімейну таємницю» за сімома замками
В Україні щодня реєструють близько 570 повідомлень про домашнє насильство. Зараз працюють над стратегічною сесією з питань протидії насильству за ознакою статі.
Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедиктова, передає Інформатор .
«Наразі працюють над стратегічною сесією з питань протидії насильству за ознакою статі, зокрема домашньому,«протидія - спільна дія». Це дозволить об'єднати зусилля і створити покажчик загальних завдань і дій. Кількість звернень щодо домашнього насильства стрімко зростає щорічно: 140 тисяч у 2019, більше 200 тисяч на тлі карантинних обмежень у 2020 році. 86% звернень надходить від жінок, 12% від чоловіків і 2% від дітей. Щодня поліцейські реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства», - заявила Венедиктова.
За даними ООН, кожне друге вбивство скоєно членом сім'ї або колишнім партнером.
"Тому прокурори здійснюють аудит кримінальних справ, які пов'язані з домашнім насильством, проте з якихось причин не кваліфіковані саме за цією ознакою. Крім міжнародних інститутів, безцінною інформацією оперують громадські організації, і ми почали тісну співпрацю з ними. Це дозволяє отримувати дані про найактуальніші проблеми і оперативно реагувати на них. А координатори неурядового сектора вже знають до кого звернутися, якщо виникли проблеми під час досудового розслідування ", - зазначила Венедиктова.
За її словами, сегмент злочинів, пов'язаних з домашнім насильством, настільки значний і особливий, що планується впровадження спеціалізації прокурорів.Для їх діяльності будуть розроблені відповідні стандарти, дотримання яких стане обов'язковим, а в курсах навчання тренінгового центру прокурорів України гендерна складова стане обов'язковою для всіх прокурорів.
Нагадаємо, в Україні збільшили кількість груп з реагування на домашнє насильство. Крім того, в Україні кількість звернень через домашнє насильства зросла більш, ніж наполовину .
Також Інформатор писав, як в Україні буде працювати програма для боротьби з домашнім і гендерним насильством.