Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Закон може покращити галузь виноробства та виробництва соків в Україні
В Україні розширили перелік громадян, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності під фермерство. Відповідний закон у вівторок, 4 січня, підписав глава держави.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Офісу президента.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва" № 1989-ІХ. Парламент ухвалив його 17 грудня минулого року.
Документ передбачає викуп земель державної та комунальної власності українцями, які набули права оренди землі до 2016-го року (шляхом переоформлення права постійного користування землею).
Нагадаємо, раніше зробити це могли лише фермери, які оформили право власності на землю до 2010 року.
Крім того, закон передбачає, що з 2024 року українці матимуть право на викуп земель з угіддями, що належать до багаторічних насаджень. Це стосуватиметься тих фермерів, які не менше трьох років вирощують на цих земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград).
Закон також встановлює щонайменше 25-річний термін для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду для закладки та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду).
Документ передбачає, що у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки та збитків, завданих через розірвання договору. Крім випадків розірвання договору у зв'язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов'язків.
"Закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення існуючих та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення", - йдеться у пояснювальній записці до документа.
Раніше Інформатор повідомляв, що українським фермерам легше дізнаватиметься про вимоги до продукції для іноземних ринків.
Також ми писали, що в Україні аграріям надаватимуть субсидії.
Крім того, в Україні підтримають тваринництво держдотаціями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.