В Україні розпочинають боротьбу з імміграцією через фіктивні шлюби: кому відмовлять у дозволі на проживання в країні

Читать на русском

Відтепер шлюб з громадянином чи громадянкою України не дає підстав партнеру безпроблемно отримати наше громадянство

Читать на русском
Володимир Зеленський, шлюб
Шлюб з громадянином України не буде підставою для отримання дозволу на імміграцію за певних умов, колаж "Інформатор"

Відтепер шлюб з громадянином чи громадянкою України не дає підстав партнеру безпроблемно отримати наше громадянство

Президент України Володимир Зеленський підписав ще один закон. Документ під номером 6516 передбачає проведення перевірок для виявлення можливих фіктивних шлюбів серед осіб, які подають заяви на імміграцію в Україну.

Про це йдеться на сайті українського парламенту. Закон включає нову статтю 4-1 до закону про імміграцію, яка передбачає, що шлюб з громадянином України не буде підставою для отримання дозволу на імміграцію, якщо:

  1. Один з подружжя отримав матеріальну компенсацію за укладення шлюбу.
  2. Подружжя не проживає спільно або не веде спільного домашнього господарства.
  3. Подружжя не зустрічалося або не спілкувалося до укладення шлюбу.
  4. Подружжя не розмовляють спільною мовою.
  5. Один із подружжя раніше був у шлюбі з громадянином України або іммігрантом, і це не було підставою для надання дозволу на імміграцію.
  6. Подружжя не знає достатньо особистої інформації одне про одного.

Коли Рада ухвалила закон

У Верховній Раді України 29 червня був ухвалений у другому читанні та в цілому законопроєкт про внесення змін до закону "Про імміграцію". Ініціатором документа є уряд.

Документ також дозволяє Державній міграційній службі проводити перевірку можливої фіктивності шлюбу. Відмова надати письмову згоду на перевірку буде підставою для відмови у наданні дозволу на імміграцію.

Введення таких перевірок пов'язано зі зростанням спроб легалізації іноземців через укладення фіктивних шлюбів. Зокрема, за 2018—2020 зафіксовано збільшену кількість спроб переправлення в Україну громадян з країн Азії під приводом об'єднання сім'ї через одруження з громадянами України або іммігрантами, які отримали право на постійне проживання у країні.

Також закон передбачає скорочення строку розгляду заяви про дозвіл на імміграцію до 6 місяців, якщо заявку подано до Державної міграційної служби.

Нагадаємо, "Інформатор" повідомляв, що Зеленський підписав закони для військових. Там йдеться про появу випробувального терміну, офіцерів без освіти та інші зміни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.