Для регіональних чиновників встановили рамки окладів: які ще будуть зміни у службовців

Закон передбачає встановлення рамки посадових окладів службовців місцевого самоврядування

Володимир Зеленський
Президент підписав закон, який дозволить ефективніше розбудовувати професійну службу громадах, фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про службу в органах місцевого самоврядування". Однією з важливих змін є розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та обраних посадових осіб місцевого самоврядування. Це дозволяє чітко визначити ролі й функції різних категорій працівників.

Про це повідомляє Національне агентство України з питань державної служби на своєму сайті. Відомство розповідає, які зміни передбачає законопроєкт № 3077-ІХ.

Закон також закріплює принцип політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, забезпечуючи їм право брати участь у виборах, а також гарантії, що передбачені виборчим законодавством.

У новому законі встановлено порядок проведення відкритих конкурсів для зайняття посад в органах місцевого самоврядування. Оголошення про конкурс та його результати мають бути опубліковані через Єдиний портал вакансій публічної служби.

Додатково, в законі передбачено щорічне оцінювання результатів службової діяльності службовців місцевого самоврядування, а також механізм кар'єрного просування й удосконалення кадрового резерву. Закон також встановлює рамки посадових окладів для службовців місцевого самоврядування та розглядає інші аспекти роботи цих працівників.

Інфографіка: nads.gov.ua 
Інфографіка: nads.gov.ua 

Дія закону не поширюється на ряд категорій. Зокрема, на депутатів місцевих рад, крім посадових осіб МС, працівників ОМС, які виконують функції з обслуговування та працівників комунальних підприємств чи організацій. 

Інфографіка: nads.gov.ua 
Інфографіка: nads.gov.ua 

Крім того, там зазначено, що зальний розмір окладу службовця категорії І не може бути меншим мінімальної заробітної плати на 1 січня відповідного року.  Рішення про встановлення премії, доплати за додаткове навантаження, інших грошових виплат з їх обґрунтуванням оприлюднюються на офіційному вебсайті відповідної ради, але не регулюються центральною владою.

Закон має набрати чинності через шість місяців з дня його опублікування, але не раніше ніж через шість місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Які ще закони підписав президент днями

Володимир Зеленський 18 липня підписав закон, що відкриває можливість призначення сержантів на офіцерські посади, навіть у випадку, якщо вони не мають військової освіти. Основними критеріями для призначення на нову посаду залишаються вагомий бойовий досвід та успішне виконання завдань.

Для військових, які приєднуються до офіцерського складу та отримають призначення на нові посади, встановлено тримісячний випробувальний термін. Перелік офіцерських посад, на які можуть бути призначені особи без досвіду, буде окремо затверджений Міністерством оборони за участі інших центральних органів виконавчої влади, що мають керівництво військовими формуваннями.

Також президент України 18 липня підписав закон, який надає право військовим на звільнення зі служби під час воєнного стану у випадку втрати близьких родичів на війні. Згідно зі змінами, військові тепер матимуть право на звільнення, якщо внаслідок воєнних дій загинули або зникли безвісти їхні близькі родичі: чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

Нагадаємо, раніше президент повернув доплати українським військовим. Ми детально розповідали, про що йдеться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube