“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Якщо законопроект схвалять, тварин повинні будуть передати до притулки та ребілітаційних центрів
В Україні не перший рік хочуть заборонити шоу з використанням тварин. Але поки це вдається зробити тільки локально - через заборони використовувати тварин у пересувних цирках .
На сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект № 5409 який забороняє використовувати тварин в цирках та в роботі контактних звіринців, - передає Інформатор. Таку ініціативу зареєструвала нардеп Юлія Овчинникова після консультацій з зоозахисними організаціями.
У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що все більше цирків розвинених країн у своїх шоу відмовляються від використання тварин. Це пов'язано з примусом їх до виконання небезпечних трюків, жорстокими методами дресирування, утриманням тварин в неналежних умовах і високою ймовірністю нападу на людей. Крім того, більшість циркових тварин забирають з природних середовищ існування, а це впливає на екосистему.
Щоб домогтися заборони, автори законопроекту пропонують внести зміни до Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» з роз'ясненням термінів «контактний звіринець», «центри реабілітації диких тварин» і до Закону «Про культуру» з роз'ясненням термінів «цирк» та «видовищний захід». Саму ж заборону на використання тварин у цирках та звіринцях пропонують вписати до статті 25 закону«Про захист тварин від жорстокого поводження».
Коли ця норма запрацює, тварин повинні безоплатно передати до центрів реабілітації та притулків. Порядок передачі повинен розробити Кабмін.
Як можуть покарати
За жорстоке поводження з тваринами передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. згідно ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за жорстоке поводження можна отримати штраф - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 227 тис. грн до 340 тис. 500 грн) з конфіскацією тварини.
За повторне жорстоке поводження протягом року або за знущання над двома тваринами та більше, за пропаганду жорстокого поводження з ними - штраф від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 тис. 500 грн до 567 тис. 500 грн) або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб з конфіскацією тварини.
За секс з твариною - штраф від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини (від 227 тис. грн до 567 тис. 500 грн).
Також, за ст. 299 Кримінального кодексу за каліцтво або загибель тварини, за нацьковування тварин одна на одну, за публічні заклики до жорстокості передбачений штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 млн 135 тис. грн до 3 млн 405 тис. грн) або арешт до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років. За ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, покаранням може бути обмеження свободи до п'яти років або тюремний термін до п'яти років.
Також, за особливу жорстокість по відношенню до тварин у присутності неповнолітнього, або за повторне знущання покаранням може бути до восьми років позбавлення волі.
Раніше ми розповідали, що у Чернігівській області в парку природи дитинча муфлона загинуло від надмірної уваги відвідувачів. Люди погладили новонароджену тварину, через що від неї відмовилася мати.
Ірина Логуш