В Україні продовжили строк оформлення виплат для переселенців

Читать на русском

Строки оформлення допомоги ВПО в Україні змінили

Читать на русском
В Україні продовжили строк оформлення виплат для переселенців
Тривають вибіркові перевірки переселенців

Строки оформлення допомоги ВПО в Україні змінили

До 1 грудня продовжили строк подання переселенцями заяв на отримання допомоги. Це стосується тим, хто відправляв їх раніше, але сталася помилка, тому допомогу не нарахували. Органи Національної соціальної сервісної служби України вже проводять вибіркову перевірку фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Про це повідомили у пресслужбі Кабміну. Після факту перевірки, або якщо вона не відбулася, про це складається відповідний акт за формою, встановленою Нацсоцслужбою.

"До 1 грудня продовжено строк подання внутрішньо переміщеними особами (ВПО) заяв на отримання допомоги на проживання до органів соціального захисту населення чи засобами поштового зв’язку, якщо такі заяви подали через портал "Дія" до 30 квітня та допомога не була ними отримана", ― йдеться у повідомленні.

Чи потрібно для оформлення виплат ВПО приходити особисто 

Мінцифри повідомили про наявність списку ВПО, які не отримали виплати після подачі заявок. Якщо від цих людей вже є достатньо необхідної інформації для призначення і виплати допомоги ВПО, органи соцзахисту забезпечать початок виплат без додаткових особистих звернень цих людей. Якщо громадяни надали недостатньо інформації, або якщо вона подана не коректно, органи соцслужби проінформує ВПО про необхідність надання інформації, якої не вистачає для призначення допомоги за відповідні періоди. Для цього було необхідно, щоб людина залишила свої контакти. У разі невключення інформації про особу до переліку людина змушена додатково подати інформацію, збережену на носіях, що підтверджує факт подання заяви через портал "Дія".

Що відомо про перевірку переселенців 

В Україні запровадили вибіркові перевірки територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Під час проведення такої перевірки, у разі відсутності переселенця за фактичним місцем проживання/перебування, представник територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає внутрішньо переміщеній особі (ВПО) повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прийти до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації. Якщо людина протягом 10 календарних днів не прийшла до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення припинить надавати допомогу на проживання з наступного місяця.

Як живуть 4,6 мільйона переселенців в Україні — результати опитування

В Україні зареєстровано 4,6 мільйона переселенців, за неофіційними даними їх набагато більше. Найбільше мігрують мешканці Сходу України — це 61%. Друге місце посідає Південь, але вже зі значуще меншим відсотком — 21%. Мешканці Заходу та Центру частіше залишаються на своєму постійному місці проживання. А кияни та мешканці Півночі частіше декларують повернення додому після тимчасової міграції. Львівська область залишається найпопулярнішим напрямом внутрішньої міграції, як, загалом, й інші області Заходу України. Значущо більше потребують роботи та безпечного житла 65% потребує грошей — це тотожно з тими, хто залишився на постійному місці проживання. Проте цілих 40% потребують роботи, а 29% — безпечного житла. Це значущо більше, ніж серед тих, хто не переїжджав (27% та 19% відповідно).

Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в Україні з'явилася гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків. 

Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.