В Україні премії за роботу з COVID-пацієнтами отримали не медики, а керівництво лікарень

Читать на русском

Багато лікарів, які надавали медичну допомогу хворим на COVID-19, отримували доплати менше 300 %.

Читать на русском
В Україні премії за роботу з COVID-пацієнтами отримали не медики, а керівництво лікарень

Багато лікарів, які надавали медичну допомогу хворим на COVID-19, отримували доплати менше 300 %.

В Україні премії за роботу з COVID-пацієнтами отримали не медики, а керівництво лікарень. У кількох регіонах знайшли порушення.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи звіт про результати аналізу використання у 2020 році грошей, спрямованих на боротьбу із COVID-19, – передає Інформатор.

Уряд у червні 2020 року встановив доплати медпрацівникам, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19. Усім лікарям, незалежно від посад, протягом вересня-грудня мали доплачувати 70% окладу, спеціалістам – 50% мінімальної зарплати, молодшим медсестрам – 25% мінімальної зарплати.

"Загалом у 2020 році доплати отримали понад 107 тис. лікарів, майже 218 тис. представників середнього медичного персоналу", - зазначив Пацкан.

Фахівці наголошують на значних порушеннях у виплатах доплат медпрацівникам. Так, для 43% усіх отримувачів доплати становили менше 9,8 тис. грн, тоді як для 1% – понад 179,5 тис. грн.

«У вересні-грудні 2020 року дев'ять із десяти найбільших виплат отримували керівники установ чи заступники. Наприклад, директор Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб у середньому щомісячно доплачував собі до посадового окладу майже 90 тис. грн. А заступник директора з експертизи тимчасової непрацездатності Київського міського пологового будинку №5 отримував у середньому щомісяця майже 77 тис. грн доплат. Генеральний директор Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру Івано-Франківської обласної ради – понад 66 тис. грн», – наголосив Пацкан.

Фахівці також виявили порушення під час встановлення доплат до зарплати медпрацівникам. Наприклад, Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ у вересні-грудні 2020 року не нарахував та не виплатив доплати до зарплати на 115 тис. грн 24 працівникам.

Оскільки у нормативно-правових актах чітко не визначено вимог щодо включення до посадового окладу обов'язкових доплат при визначенні додаткової доплати у розмірі до 300% зарплати, у вересні-грудні 2020 року працівникам лабораторних центрів її нараховували по-різному, вони недоотримали виплати. З'ясувалося, що доплати нараховували не вчасно. Так, у грудні 2020 року Обласна клінічна лікарня Харківської облради за наявності на рахунку понад 1 млн грн. не доплатила премії до зарплати медикам, які борються з коронавірусом. Крім того, доплати до 300% до заробітної плати затримували від одного до двох місяців.

Через відсутність медперсоналу для роботи в екстрених бригадах медичної допомоги (Донецька, Одеська області) залучали санітарок замість медсестер.

«Оскільки санітарки не є членами бригади швидкої допомоги, доплати до 300% до зарплати їм не виплатили. Це свідчить про нерівні умови оплати праці. Адже вони також були в зоні ризику, як і інші члени бригади», – уточнив Пацкан.

Нагадаємо, в Україні виділили понад 200 млн грн на доплати медикам, що борються із COVID-19.

Крім того, в Україні центри COVID-вакцинації не працюватимуть два дні.

Також Інформатор писав, скільки в Україні витратили на боротьбу із COVID-19 цього року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.