"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
У Верховній Раді підтримали зміни щодо соцзахисту населення
В Україні змінюють правила щодо деяких соціальних виплат. Йдеться про державну допомогу родинам зниклих представників служби цивільного захисту. Тобто, це посилення соцзахисту військових, поліцейських тощо. 24 серпня Верховна Рада ухвалила за основу відповідний законопроєкт.
Законопроєкт №9638 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб". Документ передбачає, що особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захоплених заручниками, а також зниклих безвісти, зберігається грошове забезпечення.
Родинам цих громадян щомісяця будуть виплачувати грошове забезпечення. Проте це не стосується осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту, які потрапили в полон самовільно. Також грошове забезпечення не надаватимуть, якщо особа самовільно залишила місце служби.
Законопроєкт також передбачає, що у випадку смерті (загибелі) поліцейського грошова компенсація за всі невикористані ним дні відпусток виплачується членам його сім’ї. Якщо в людини немає родини, то кошти перераховуються до складу спадщини. Ті самі правила також стосуються військовослужбовців.
Крім того, згідно з текстом документа, військовим, які звільнилися з військової служби за станом здоров'я або за власним бажанням буде виплачуватися державна допомога. Це грошове забезпечення на період воєнного стану. Розмір допомоги складатиме 50% від місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
В Україні деякі громадяни мають право отримувати не тільки пенсію, але й додаткову фінансову допомогу. Це стосується людей, у яких є інвалідність будь-якої групи з дитинства (встановлена з 18 років). Розмір виплат різний, точна сума залежить саме від групи. Наприклад, особам з інвалідності дитинства першої групи надається допомога в розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму (для громадян, які втратили працездатність) - це 2 093 гривні. Якщо ж йдеться про особу з інвалідністю дитинства другої групи, то допомога буде дорівнювати 80% прожиткового мінімуму (для громадян, які втратили працездатність) - 1 675 гривень на місяць.
Також в Ощадбанку попередили українців, які отримують пенсії та соціальні виплати. Зазначається, що вже починаючи з вересня 2023 року ці громадяни повинні прийти до відділення банку з паспортом та посвідченням. Це потрібно для того, щоб пройти процедуру верифікації. Якщо цього не зробити, то виплати можуть припинитися.
"Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 637 від 05.11.2014 пенсіонерам — внутрішньо переміщеним особам, які мають електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), та одержувачам соціальної (адресної) допомоги — внутрішньо переміщеним особам необхідно проходити фізичну ідентифікацію у Ощадбанку кожні шість місяців. До отримання ЕПП пенсіонери — внутрішньо переміщені особи повинні проходити фізичну ідентифікацію в будь-якому відділенні Ощадбанку кожні три місяці", - повідомили представники фінустанови.
Нагадаємо, раніше експерти розповідали, як зміняться правила соціальних виплат для українців уже з восени 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.