В Україні поліцейським підвищать зарплату: кому, коли і на скільки

Читать на русском

На сайті ВР з'явився законопроект, де вказали розмір грошових виплат працівникам поліції

Читать на русском
В Україні поліцейським підвищать зарплату: кому, коли і на скільки

На сайті ВР з'явився законопроект, де вказали розмір грошових виплат працівникам поліції

Після петицій, "тихих" страйків, звільнення майже всього райвідділу в деяких регіонах, конфліктів та численних відеозвернень співробітникам поліції таки вирішили підняти зарплати. Насамперед на собі це "відчують" патрульні, спецназівці та поліцейські, які несуть службу в зоні ООС. Щодо інших вирішуватимуть потім.

Підвищити ставку обіцяють вже з січня. Кабінет міністрів виділив необхідну для цього суму. тут), - повідомляє Інформатор. Керівників главку та територіальних підрозділів це поки що не стосується. Як пояснили у парламенті, "це надскладне питання і в сьогоднішніх умовах – велике навантаження на бюджет".

Пізніше на сайті ВР опублікували законопроект щодо внесення змін до ст. 96 Закону України "Про Національну поліцію". Там мова йде про розміри грошових виплат.

Так, премія не може перевищувати 30% посадового окладу, тоді як посадовий оклад не може бути меншим за 10 розмірів прожиткового мінімуму (≈22700 гривень) для працездатних осіб, крім курсантів вишів. Крім того, поліцейським виплачуватимуть щомісячну надбавку за вислугу років (термін служби) у розмірі:

  • від 1 до 2 років – 5%
  • від 2 до 4 років – 10%
  • від 4 до 7 років – 15%
  • від 7 до 10 років – 20%
  • від 10 до 13 років – 25%
  • від 13 до 16 років – 30%
  • від 16 до 19 років – 35%
  • від 19 до 22 років – 40%
  • від 22 до 25 років – 45%
  • більше 25 років – 50% посадового окладу

Законопроект тільки подали на розгляд до Комітету. У разі, якщо його приймуть, він набуде чинності не раніше ніж через 180 днів з дня публікації.

Нагадаємо, після кількох коментарів про «гідну зарплату», «скотське ставлення» до особового складу та «пересрані новорічні свята» на офіційній сторінці МВС закрили коментарі. Подробиці - тут

До речі, петиція із проханням підвищити поліцейським зарплати набрала "прохідні" 25 тисяч голосів. Як автор вказав у тексті петиції, фінансове та соціальне забезпечення поліцейських необхідно встановити на рівні країн ЄС та США. 

Коротко про те, із чим і ким доводиться стикатися співробітникам поліції на службі. Так, у Харкові п'яний чоловік побив патрульного, який приїхав на виклик про домашнє насильство, у Запорізькій області водій не хотів, щоб його оформляли за п'яне водіння, тому збив інспектора (чоловік із переломами обох ніг потрапив до лікарні), а в Одесі чоловік порізав ножем двох поліцейських просто тому, що вирішив, що може.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .