Пасажирські потяги не курсують до міста вже третю добу поспіль
Пасажирські поїзди вже третю добу поспіль не курсують безпосередньо до Запоріжжя через російські атаки і безпекову ситуацію у місті. Про це повідомив міністр з питань відновлення, інфраструктури та транспорту України Микола Калашник за підсумками робочої поїздки до прифронтового Запоріжжя. Він наголосив, що захист залізничної інфраструктури сьогодні - це питання не лише безпеки окремих об'єктів, а й безперервної логістики всієї держави.
Робочу поїздку Калашник провів разом із начальником Запорізької обласної військової адміністрації Іваном Федоровим та народними депутатами. Команда перевіряла реалізацію комплексного плану стійкості регіону, зокрема захист об'єктів критичної інфраструктури, а також оглянула окремі енергетичні об'єкти та один із об'єктів водопостачання.
"Перевірив і реалізацію заходів із захисту залізничної інфраструктури. Сьогодні це не лише питання безпеки окремих об'єктів, а й безперервної логістики держави. На жаль, уже третю добу через російські атаки та безпекову ситуацію пасажирські поїзди не курсують безпосередньо до Запоріжжя", - написав Микола Калашник у своєму Telegram-каналі.
Прем'єр також зазначив, що Запоріжжя сьогодні - це місце, де формується практичний досвід роботи держави в умовах постійних російських атак. За його словами, завдання команди - не просто відновлювати пошкоджене, а одразу будувати більш стійку інфраструктуру.
Під час координаційної наради проаналізували виконання плану стійкості - область рухається за графіком, і роботи мають бути завершені до початку зими. Запорізька область вже забезпечила 99,1% потреб об'єктів тепло- та водопостачання резервними джерелами живлення, що є одним із найкращих показників серед регіонів України.
Окрему увагу приділили розвитку розподіленої генерації. Потреба області у блочно-модульних котельнях становить 22 МВт, і весь необхідний обсяг уже законтрактований, а уряд спрямував на цей проєкт 49 млн грн. У сфері водопостачання перший етап підготовки спеціальних проєктів виконано на 100%, другий - на 40%.
Учасники наради також обговорили зміну правил зберігання пального на об'єктах критичної інфраструктури - для прифронтових територій пропонують експериментальний проєкт, який дозволить збільшити граничний обсяг зберігання з двох до п'яти тонн. Окремо розглянули відбудову житла: для продовження робіт критично не вистачає 150 млн грн, і це фінансування планують забезпечити найближчим часом.
Раніше Інформатор повідомляв, що Росія завдала майже тисячу ударів по Запорізькій області, внаслідок чого є загиблі та десятки поранених. Область регулярно потерпає від масованих обстрілів, які пошкоджують житлові будинки, енергетичну та транспортну інфраструктуру.
Також ми писали, що через ворожі удари потяги Укрзалізниці рухаються із затримками. Атаки на залізничну інфраструктуру стали системною тактикою РФ у прифронтових регіонах, і саме тому уряд посилює заходи з її захисту.