У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, на турецьких дронах стоятимуть двигуни від «Мотор Січі»
Посол України в Туреччині Василь Боднар розповів, що турецька компанія Baykar будуватиме в Україні завод з виробництва безпілотників.
Про це він розповів в інтерв’ю «РБК-Україна», - повідомляє Інформатор.
«Буквально тиждень тому уряд затвердив двосторонню угоду і надіслав її до парламенту на ратифікацію, угоду про будівництво самого заводу. - розповів посол. - Власник компанії «Байкар» створив свою українську компанію в Україні, ця компанія вже придбала земельну ділянку, вони розробили проект самого заводу та мають намір реалізувати його до кінця, оскільки це було майже особисте зобов'язання власників компанії зробити це виробництво в Україні». Але не уточнив, де саме ця ділянка знаходиться.
За його словами, на значній частині моделей цього заводу будуть стояти комплектуючі українського виробництва.
«Це можуть бути двигуни, інші запасні частини, колеса, багато чого різного, що є високотехнологічне у нас, і може бути використане для цих літальних апаратів», - розповів Василь Боднар.
Нагадаємо, що 3 лютого 2022 року Україна підписала угоду з Туреччиною щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників Bayraktar.
«Рамкова угода має надати подальший поштовх українсько-турецькій співпраці у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях, зокрема в питанні розробки, виробництва та експлуатації безпілотних літальних апаратів сімейства Bayraktar, - йдеться у повідомленні на сайті президента України. - Участь українських фахівців у процесі розробки, виробництва, обслуговування, ремонту, модернізації безпілотних літальних апаратів та їх залучення до професійного навчання дасть змогу підвищити їхню кваліфікацію у сфері високих технологій».
Тоді міністр оборони України Олексій Резніков тоді казав, що на турецьких дронах стоятимуть двигуни від «Мотор Січі».
У пояснювальній записці до урядового законопроєкту щодо ратифікації угоди йдеться про те, що сума інвестицій в будівництво заводу, науково-дослідного та навчально-випробувального сервісного центру складе 95,5 млн доларів протягом 10 років, починаючи з 2022-го. До цієї суми не входить вартість ділянки, яку придбали у 2021 році.
Також там зазначено, що будівництво та облаштування сервісного центру вартістю 6,5 млн доларів заплановано на цей рік. А запуск виробництва та першій випуск продукції заплановано на 2025 рік.
Планується, що на українському підприємстві з вироблення дронів у перші п’ять років працевлаштують 355 спеціалістів, а в 2032 році кількість працівників збільшать до 370-ти. Середня заробітна плата на заводі буде у 10 разів більша за мінімальну місячну зарплату для інженерно-керівного персоналу та в 5 разів більше для технічних працівників.
За угодою між урядами України та Турції матеріали та обладнання для реалізації спільних проєктів звільнять від митного оподаткування. Також на 10 років турецькі інвестори не будуть сплчувати податок на прибуток та земельні податки.
Нагадаємо, що безпілотники Bayraktar крім України використовують армії Туреччини й Азербайджану.
Після повномасштабного вторгнення, литовці стали першими, хто збирав на безпілотник для України. Також, компанія-виробник безкоштовно передасть ЗСУ апарат, на який зібрали у Польщі.
Олена Скобцева