Будуємо укриття на 500 осіб: на Київщині відновлюють житлові багатоповерхівки

Читать на русском

Будинки сильно постраждали від російської агресії

Читать на русском
Відбудова житла
Одну споруду вже майже завершили, дві інші в процесі

Будинки сильно постраждали від російської агресії

Стало відомо про нові ініціативи у питанні відбудові Київської області після російських атак. В селі Бузова, що на Київщині, до війни тривало звичайне мирне життя. Але в березні 2022 року росіяни зруйнували кілька житлових будинків, в яких сумарно проживало біля 600 місцевих мешканців. Наразі ці багатоповерхівки відбудовують, в тому числі й з урахуванням необхідності мати гарні укриття. 

Про це повідомляє видання ШоТам з посиланням на голову місцевого ОСББ Ігора Ткачука. Очікується, що всі роботи будуть виконані до кінця 2024 року. 

Так, до вторгнення окупантів Бузова була досить привабливим місцем для життя. Це невеличке село в Київській області, в центрі якого стояли три новобудови. Це були гарні дома в 5 поверхів, вони мали приємний зовнішній вигляд, гарну дворову інфраструктуру тощо.

Мабуть, саме це і не сподобалося росіянам. Інакше пояснити, навіщо вони розстрілювали будинки з танків та артилерії, не виходить.  До війни в кожній з будівель проживало приблизно по 200 місцевих. Зараз всі ті, хто залишився без квартир, живуть у модульному містечку поруч, та щодня бачать, як заново будують їхні оселі. 

"Перші дні ми проживали у своїх квартирах, але коли вже почалися обстріли на початку березня, то усі спускались до підвалів. Ми буквально ходили по квартирах і попереджали людей, що треба ховатись. До 4 березня у нас було світло, вода, газ, тепло. А вже наступного дня росіяни прицільно розстріляли три п'ятиповерхівки", - розповідає журналістам голова ОСББ. 

Два будинки зазнали відчутних, але не критичних руйнувань. А от третій був зруйнований повністю: всі 5 поверхів перетворилися на суцільну груду каміння. 

Відновлення житла почалося одразу після того, як ЗСУ викинули ворога з Київщини. Спочатку це робили власним коштом, а вже з літа минулого року отримали допомогу від державного та місцевого бюджетів. 

Наразі один будинок готовий на 95%. Там залишилося виконати суто косметичні роботи.

 

Дещо вже відновлено
Дещо вже відновлено

З іншим - трохи складніше. Наразі він перебуває в процесі відбудови, очікується, що все зможуть завершити до середини 2024-го. 

Цей будинок активно ремонтують наразі
Цей будинок активно ремонтують наразі

Найгірша ситуація з третьою багатоповерхівкою. Від неї лишилися суцільні руїни, тож будівництво фактично почалося з нуля. Його планують завершити до кінця наступного року. 

Важливим фактором є наявність гарних укриттів. Адже обстріл чи нова агресія можуть повторитися у будь-який момент - на жаль. І до цього варто бути готовими.

"Тому у новому будинку заклали протирадіаційне бомбосховище на 500 осіб.Укриття матиме всі зручності для комфортного перебування: зони відпочинку, місце для приготування їжі тощо. В планах завершити цю відбудову до кінця 2024 року. І люди, які чекають, зможуть знову жити вдома", - резюмував голова ОСББ. 

Відбудова України - задача номер один 

Війна в нашій державі продовжується вже понад 20 місяців. На жаль, зараз їй не видно кінця та краю. І кожного дня все нові й нові будинки страждають від обстрілів росіян - це, здається, взагалі одна з їхніх головних "фішок". Іноді складається таке відчуття, що вони напали тільки задля того, аби залишити якомога більше українців без даху над головою. 

За попередніми планами відновлення, на це знадобиться багато років та дуже багато грошей. Йдеться про суму в, зокрема, 750 мільярдів доларів - однак ми розуміємо, що вона далеко не остаточна, а війна ще й близько не завершилася. Таких фінансів ми не маємо, тож доведеться сподіватися на допомогу партнерів. Та навіть для західного світу це величезна сума.

Влада та особисто президент Зеленський обіцяють все відбудувати. Не можна сказати, що цього не робиться: вже зараз в тих містах України, які знаходяться більш-менш далеко від лінії фронту, йдуть активні роботи з відновлення зруйнованих будівель. Однак насправді це поки що лише крапля в морі. Добре, що відновили вже сотні будинків - та зруйновано десятки тисяч. А окремі міста (Попасна, Волноваха, Бахмут, Маріуполь тощо) та безліч селищ і сел взагалі фізично стерті з лиця землі. Як їх будуть будувати знову та чи будуть взагалі - на це питання наразі не існує чіткої відповіді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.