Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Енергосистема України серйозно постраждала від атак окупантів
Питання встановлення нових тарифів на електроенергію для населення в Україні ще обговорюють. Воно може стати одним із рішень для відновлення енергосистеми після завданих рф руйнувань і пошкоджень. Це важливо також для підготовки генерації до наступного осінньо-зимового періоду (ОЗП).
Це може бути одним з рішень для відновлення енергосистеми. Тому що тут немає одного рішення. Про це сказав міністр енергетики України Герман Галущенко на пресконференції, пише "Інтерфакс-Україна".
"Питання ще обговорюється. Але чого тільки не пишуть зараз: і 6 грн/кВт-год, і 8 грн/кВт-год. Подивимось", — сказав Галущенко.
Дія тарифів на електроенергію для населення в 1,44 грн/кВт-год і 1,68 грн/кВт-год (у разі споживання від 250 кВт-год на місяць) закінчується з 1 травня. Одним із найбільш обговорюваних учасниками процесу (Міненерго, "Укренерго", НКРЕКП) рішень називають підвищення тарифу до 2,8-2,9 грн/кВт-год, що дало б змогу приблизно на третину знизити навантаження на виконавців ПСО із підтримання тарифів для населення - "Енергоатом" і "Укргідроенерго" і дало б їм частину коштів на відновлення. Водночас як зазначають учасники процесу, найбільш імовірним буде рішення продовжити тарифи ще на місяць "із політичних міркувань".
Починаючи з 10 жовтня 2022 року і протягом наступних 6 місяців держава-терористка здійснила 33 масовані атаки по об’єктах енергетичної інфраструктури, було зафіксовано близько 270 влучань. У результаті були вражені 24 об’єкти генерації (теплові електростанції, теплоелектроцентралі, гідро- та гідроакумулювальні станції), близько половини підстанцій системи передачі, магістральні мережі. 23 листопада 2022 року в результаті масованого обстрілу стався блекаут енергосистеми, 13,5 мільйона споживачів залишилися без світла. Станом на кінець осінньо-зимового періоду енергосистема внаслідок руйнувань та окупації тимчасово втратила 44% атомної генерації, 78% потужностей ТЕС, 66% - блокових ТЕЦ, 12% - ГЕС, 75% - вітрової генерації та більше ніж 20% - сонячної. За оцінками Світового банку, збитки, завдані інфраструктурі електроенергетики, газу та системи опалення, а також видобутку вугілля в Україні становлять близько 11 мільярдів доларів.
Раніше ми писали, що Україна відновлює експорт електроенергії в Євросоюз та Молдову. Крім того, в Донецькій області енергетики ДТЕК повернули світло для 7 тисяч родин після обстрілів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.