В Україні нацгвардійця з лабрадором не пустили до вагону потягу: в соцмережі обурені правилами Укрзалізниці

Хлопець із псом їхав майже три години в тамбурі, бо у вагон його не пустили: для собак понад 45 см треба викуповувати всі сусідні місця

Військовий зі своїм собакою
Українці обурені застарілими вагонними регламентами Укрзалізниці

В Україні знов скандал з військовим, який не зміг разом із своїм собакою їхати у загальному вагоні "Укрзалізниці". Все через застарілі вагонні правила, які є непорушними навіть під час війни. Вони полягають у тому, що власник собаки, чий розмір більший за 45 см заввишки, має викупити всі сусудні місця задля проїзду у вагоні. Інакше - іхати неможна. 

Про чергову "військову-собачу" історію розповіла в мережі користувачка з ніком Дарія Бронська. Вона написала, що цей випадок "розбив її серце".

За словами дівчини, вона хоче змінити у правилах перевезення тварин, тому просить про розголос цієї ситуації. Розповідає також, що Ермі виявився доброзичливим і лагідним. Про це свідчить відео того, з яким задоволенням собака реагує на Дарію, що з ним привіталася. Ермі облизує руки дівчини і підставляє голову для обіймів. Поруч з сумками стоїть власник собаки. 

За словами Бронської, нацгвардієць їхав з псом майже три години в тамбурі, бо у вагон його з твариною не пустили. Вона пише, що "їй соромно, бо в країні війна, а людина у військовій формі зі своїм хвостатим другом не може проїхати з пункту А в пункт Б з усіма зручностями разом у вагоні".

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1791

"Не думайте, що їх роз'єднали, вони їхали разом, але в тамбурі. Майже 3 години. Спитавши у хлопчини, чому він з речами в тамбурі, він тяжко позіхнув і сказав "не дозволяють". Я була в такому шоці, що навіть не втримала сліз. Людина, яка нас захищає і службова собака мають їхати 2,5 години в тамбурі...", - поділилася історією дівчина. 

Користувачі соцмереж запевняють, що розмір собаки не має значення
Користувачі соцмереж перетворили історію на мем і запевняють, що розмір собаки не має значення

Бронська, яка стала очевидцем подій, їхала в одній електричці з військовим і його собакою. Вона розповідла, що це новий потяг і місця всередині вагогна було вдосталь. 

"Невже не знайдеться якогось кутка-місця, хоча б біля полиці для валіз. Я подорожувала світом і багато де помічала, що тварина - друг людини, і має доступ скрізь, куди потрібно власнику. На жаль, в Україні... як ми збираємося йти в Європу, як у нас досі таке ставлення до наших братів менших", - ділиться розпачем дівчина, згадуючи, як на початку повномасштабного вторгнення тварин не дозволялось брати з собою в укриття.

Відповідь Укрзалізниці була лаконічною - "правила не дозволяють". Волонтерці відповіли, що, згідно з чинними правилами, можуть перевозити у салоні тварин не вище 45 см у холці (у переносці). Крім того, вони повинні мати "обов'язкове спорядження" - повідець та намордник. Водночас у компанії визнали, що подібні "правила вже застарілі". Тому команда УЗ працює над їхнім оновленням, беручи до уваги досвід іноземних залізниць.

Листування з "Укрзалізницею"
Листування з "Укрзалізницею"

Які правила перевезення тварин в Україні

Історія з "тамбурним" перевезенням тварин військовими - не поодинока. Та деяких собак не пускають навіть у маршрутки. Рік тому у Черкасах військовослужбовця не пустили у маршрутку з собакою. Врешті, військовий вирішив їхати бла-бла-каром, бо не мав задоволення їхати з водієм, який зневажає собак і людей (в маршрутці всі пасажири були згодні, щоб собака їхав з військовим).

Незважаючи на всі скандали і висвітлення в ЗМІ, правила щодо перевезення змінювати не поспішають. Відтак, тільки особам з інвалідністю з порушеннями зору дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати. Іншим доведеться доплатити за тварину. Що потрібно знати, аби грамотно вирішити всі питання з перевезенням - повідомляли журналісти Інформатору.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube