Як перевозити потягом кота, собаку чи пташку: інструкція від Укрзалізниці

Читать на русском

Особам з інвалідністю з порушеннями зору дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати. Іншим доведеться доплатити за тварину

Читать на русском
Веземо тварину потягом
Веземо тварину потягом

Особам з інвалідністю з порушеннями зору дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати. Іншим доведеться доплатити за тварину

З початком повномасштабного вторгнення рф та припиненням пасажирського авіасполучення, Укрзалізниця стала головним транспортом для українців для подорожей всеердині країни та за кордон. Більшість обирало залізничний варіант. При цьому чимало з людей стикнулися з проблемами, як перевезти своїх улюблених тварин чи птахів. Що потрібно знати, аби їх грамотно вирішити – дізнавався журналіст Інформатору. 

Як перевозити потягом дрібних тварин

Як нам розповіли в прес-службі АТ «Укрзалізниця», в Україні діє наказ Міністерства інфраструктури України від 01.02.2019 № 74 «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України», яким уведено в дію нові умови перевезення живих тварин та птахів у пасажирських поїздах. 

Як перевозити тварин в потягах Укрзалізниці
Як перевозити тварин в потягах Укрзалізниці

Згідно з документом, пасажир може везти при собі собак малих порід, котів, птахів тощо у поїздах та вагонах усіх категорій крім вагонів типів «СВ» та «М». Для цього потрібні спеціальні засоби: клітка, контейнер, ящик, ємність або інша тара жорсткої конструкції. У вагонах нічних поїздів їх ставлять під полицею або на полиці поруч з пасажиром, у вагонах з місцями для сидіння вони мають бути на руках у пасажира або під місцями для сидіння. 

Щоб перевозити дрібних кімнатних тварин у вагонах більш високого класу типу «СВ» та «М», доведеться викупити усі незайняті місця та розмістити тварин у спеціальних засобах для перевезення.

Плата за перевезення собак, котів та птахів при пасажирі у пасажирських вагонах сплачується за особину чи місце за тарифом на перевезення багажу як за 20 кг, оформлення перевезення здійснюється за багажною квитанцією.

«Вартість квитка на домашнього улюбленця – така сама, як і вартість квитка на багаж, документ зручно купувати в застосунку Укрзалізниці разом з придбанням квитків для себе. Якщо ви раптом забули придбати одразу – не хвилюйтесь, із черговим оновленням застосунку ми дали можливість докупити цей перевізний документ до вже придбаного квитка, не звертаючись для цього в касу», - підкреслили в «Укрзалізниці».

Як перевозити в потягах великих собак

Собак вище ніж 45 см у холці за наявності намордника та повідку перевозять в окремому купе купейного вагона не більше двох особин. Треба оплатити вартість проїзних документів за кількістю незайнятих місць у купе за повним тарифом, крім випадків, якщо цей пасажир-пільговик. Але якщо у перевізника немає можливості оформити проїзд в окремому купе для перевезення тварин – таке перевезення не дозволяється. Особам з інвалідністю з порушеннями зору дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати.

Як перевозити тварин в електричці

У регіональних поїздах (електричках) собак великих порід доведеться перевозити в крайніх тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супровідника. Дрібних тварин розміщують у спеціальних засобах для перевезення (не більше двох особин) на місцях, призначених для ручної поклажі. 

Дрібних кімнатних тварини та кімнатних декоративних птахів (не більше двох особин) перевозять в ящиках, корзинах, клітках або контейнерах із водонепроникним абсорбуючим дном (не більше одного місця ручної поклажі), розміщують на місцях для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння. Кури, індики, гуси, качки, цесарки, перепілки, голуби тощо перевозяться лише в загальних вагонах місцевих поїздів та в регіональних поїздах у спеціальних засобах для переміщення. 

Які документи потрібні для перевезення тварин потягом

Обов’язково необхідно мати ветеринарний документ для собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів. Тож, для подорожі по Україні: 

  • візьміть ветеринарний документ;
  • купіть квиток на улюбленця;
  • тварину до 45 см в холці розмістіть в контейнері-переносці на руках або на місці для ручної поклажі;
  • собак вище 45 см в холці можна перевозити тільки за умови викупу всіх місць в купе, в наморднику та з повідком (додатково треба купити також квиток на улюбленця).
Оксана Айхан
Оксана Айхан

«Коли я вперше в віці 5 місяців везла свого малюка – собаку породи коргі, вони до 35 см в холці –- провідник доказував мені, що я мала викупити все купе і мати білет на собаку + контейнер і намордник. Я, доречі, викупила все купе, але коли купувала на касі білет на собаку, дівчата, які працювали там, переконували мене здати зайві білети, бо на таку собаку не треба викуповувати всі місця. Який результат - я здала 2 білета, залишила собі на всяк випадок 2 місця і білет на собаку + пластиковий бокс і таке інше (і звісно всі документи були в наявності) і мала доказувати провіднику, що в мене все згідно правил», - згадує пасажирка Оксана Айхан.

 Для тих, хто планує виїхати до Польші, Чехії, Словаччини чи Молдови слід знати про те, що:
-обов’язкова наявність ветеринарного паспорту міжнародного зразка;
-необхідно мати дійсний міжнародний ветеринарний сертифікат про стан здоров’я тварини, який видає ветеринар Держпродспоживслужби на держкордоні;
-дрібних тварин можна перевозити у всіх поїздах без викупу місць;
- великі собаки перевозяться у наморднику на жорсткому повідку за умови викупу всіх місць в купе.

Анна Островерхова
Анна Островерхова

«Дуже було б доречно змінити правила перевезення та дозволити подорожувати в Інтерсіті та вагоні Люкс. В Європі я вільно подорожую зі своїм пухнастим другом у всіх потягах, купуючи окремий квиток зазвичай за півціни. Як приклад, вартість всього купе на маршруті Перемишль-Київ, де 2 додаткових місця взагалі не потрібні», - пропонує мандрівниця зі стажем Анна Островерхова.

Для подорожей до Угорщини, Австрії чи Румунії пам’ятайте, що:

  • обовʼязкова наявність ветеринарного паспорту міжнародного зразка;
  • треба мати дійсний міжнародний ветеринарний сертифікат про стан здоровʼя тварини, який видає ветеринар Держпродспоживслужби на держкордоні;
  • дрібні кімнатні тварини можуть подорожувати з власниками в контейнері-переносці (треба купувати тварині окремий квиток);
  • великих тварин або тварин без контейнера-переноски можна перевозити тільки в наморднику та на жорсткому повідку за умови викупу всіх місць в купе (купувати тварині окремий квиток при цьому все одно потрібно).

«Крім цього, в залежності від країни для вʼїзду з України з твариною ще можуть вимагатись наявність мікрочипу в тварини, діюча вакцинація від сказу, актуальний результат серологічного тесту для визначення антитіл до збудника сказу, документ, що тварина не представляє племінної цінності, сертифікат відповідності контейнеру для тварини стандартам IATA, свідоцтво ВЕТ-1 та інші документи. Їх перелік можна подивитись за посиланням https://dpss.gov.ua/.../vimogi-do-nekomercijnogo...», - зазначили в «Укрзалізниці».

Перед тим, як вирушати у подорож із тваринами за кордон, краще буде звернутись напряму до Держпродспоживслужби за уточненнями та повним переліком актуальних документів, необхідних для виїзду з України в бажану країну та повернення додому.

Єлизавета Наливайко
Єлизавета Наливайко

«Уточнення щодо виїзду за кордон - ніякий ветеринар ДПСС на держкордоні вам не видасть сертифікат, бо під час перетину кордону поїздом такої можливості немає. ви маєте сідати у потяг вже з усіма документами. А укрзалізниця могла б трошки краще інформувати про цей момент», - вважає пасажирка Єлизавета Наливайко.

Якщо у пасажира є питання або скарги щодо сервісу завжди можна звернутись на гарячу лінію Укрзалізниці за телефоном 0 800 503 111.

Ігор Темін

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.