При цьому політолог Олексій Кошель не виключає одразу два формати передвиборчої кампанії
В Україні невдовзі можуть з'явитися нові партії, основу яких складуть популярні військові батальйони. Ці політичні сили мають усі шанси подолати 5% бар'єр та пройти у Раду. Ймовірно, що сама передвиборча компанія матиме два формати — вузький та всеукраїнський.
Про те, що військові батальйони можуть скласти основу нових політичних сил, повідомив політолог Олексій Кошель в інтерв'ю Radio NV. Він підкреслив, що нові політичні партії будуть популярними серед українців, тож для них не складе жодних проблем подолати прохідний відсоток до ВР. Говорячи про вибори, Кошель акцентує на всіх родах перегонів, починаючи від президентських, завершуючи місцевими.
"В нас потенційно може з’явитися кілька ключових сил (я загалом говорю і про президентські вибори, і парламентські, і місцеві). У нас може з’явитися кілька політичних сил і з військового середовища. На основі популярних, відомих авторитетних батальйонів можуть бути створені відомі, популярні партії. Не хочу говорити назви, але кілька я точно бачу, які можуть бути створені. Не просто партії, а такі, які успішно здолають 5% бар'єр", — каже політолог.
За його словами, не виключено, що передвиборча кампанія відбудеться у два формати. Перший — вузький — коли протягом двох місяців відбудуться вибори в тилу без військових. А другий — всеукраїнський — коли через пів року відбудуться повноцінні вибори й у них вже зможуть взяти участь військові ЗСУ.
Днем раніше видання "РБК Україна" з посиланням на власні джерела повідомило, що питання виборів в Україні є одним із ключових пунктів прийдешньої мирної угоди з РФ. Зазначалося, що саме США та країни ЄС найбільше тиснуть на Київ щодо зміни політичної влади.
Водночас видання "Телеграф" повідомляло, що глава держави Володимир Зеленський вже ухвалив рішення балотуватися на другий президентський термін. При цьому, за даними ЗМІ, його головним конкурентом стане колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Якщо ж останній відмовиться балотуватися — має шанси отримати місце спікера парламенту, або ж стати членом президентської політсили.
Politico писало, що Україна готується до виборів після війни. При цьому у Києві вивчають досвід європейського виборчого права і розглядають можливість електронного голосування, щоб зуміти зібрати голосив виборців, які через війну опинилися за кордоном.