В Україні можуть внести зміни до закону про олігархів

23 вересня минулого року Верховна рада підтримала законопроєкт про олігархів

В Україні можуть внести зміни до закону про олігархів

В Україні можуть внести зміни до закону про олігархів. Для цього спочатку потрібно дочекатися висновків Венеціанської комісії.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр юстиції України Денис Малюська, передає Інформатор

За його словами, висновків Венеційської комісії щодо цього закону ще немає, їх очікують отримати восени, але точну дату не називають. На питання, чи доведеться найближчим часом вносити зміни в закон про олігархів міністр сказав: безумовно.

"Як я вже згадував, Європейська комісія сказала, що імплементувати закон треба з урахуванням висновків Венеційської комісії. Венеційська комісія жодного разу не давала пустий висновок по будь-якому закону, який надавався їй на оцінку. Вона завжди знаходила аспекти, які можна вдосконалити, чи факти, які їй видаються недоліками. Тобто точно там буде набір рекомендацій, які можна і варто буде враховувати в тому числі шляхом внесення змін у закон. Відповідно - так", - говорить Малюська.

Скільки бізнесменів за критеріями цього закону можуть потенційно потрапити до списку олігархів

"Ситуація зараз різко змінюється з кожним місяцем. І те приблизне уявлення про активи і взаємозв'язки тих осіб, яких в суспільстві прийнято називати олігархами, істотно змінилися з початком повномасштабного вторгнення – і щодо розмірів активів, і щодо їх контрольованості. Плюс, окремі особи почали позбуватися окремих факторів чи бізнесів, які очевидно їх роблять олігархами", - говорить Малюська. 

Він зазначив, що така інформація є в Ради нацбезпеки і оборони.

Чи мають олігархи в нинішніх умовах реальний вплив на суспільно-політичні процеси, який був до 24 лютого

"Ні. Звісно, що вплив набагато менший. Непорівняно менший з тим, що було до 24 лютого. Однак він все одно залишається. Якщо навіть подивитися, як працюють ті ж самі телеканали в телемарафоні і навіть ті телеканали, які не в телемарафоні – там дуже чітко прослідковується афілійованість з тим чи іншим власником. Навіть за зовнішньої нейтральної канви все одно фокус на коментаторах буває різний, залежно від того, який канал бере участь у телемарафоні. А особливо – на тих каналах, які знаходяться поза межами телемарафону", - пояснює Малюська. 

За його словами, актуальність і важливість закону про олігархів на час воєнних дій набагато менші, ніж були до цього.

"Однак так само можна говорити про те, що актуальність цього закону зросте після закінчення воєнного стану і закінчення активних бойових дій, коли держава повернеться до мирної ситуації, де так само треба буде регулювати відносини чи статус олігархів", - додав Малюська.

Нагадаємо, в Україні запрацює реєстр олігархів. Крім того, ЄС заморозив активи російських олігархів майже на 13 млрд євро.

Також Інформатор писав, що майже половина мільйонерів через війну може виїхати з України до кінця року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Слово і діло

 

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube